Aktualności

Powiatowy Dzień Strażaka

Powiatowy Dzień Strażaka
Data publikacji: 28 maja 2015
Maj, to od wielu lat tradycyjnie Dni Ochrony Przeciwpożarowej. W tym miesiącu przypada święto patrona strażaków św. Floriana.

Obchody Dnia Strażaka, to właściwy moment na podsumowanie działalności i osiągnięć całego systemu ochrony przeciwpożarowej w powiecie oraz do złożenia podziękowań przedstawicielom organizacji, instytucji i podmiotów, które wspierają działalność ratowniczą. Uroczysty apel z okazji Powiatowych Uroczystości Dnia Strażaka zorganizowany został przez Komendę Powiatową PSP w Puławach, Grupę Azoty Puławy oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Puławach, w budynku Puławskiego Parku Naukowo Technologicznego w dniu 21 maja br.

 

Na uroczystość przybyli m.in.: nadbrygadier Tadeusz Milewski - Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie, oraz przedstawiciele urzędów, samorządów, instytucji oraz służb współpracujących ze strażą pożarną. Uroczystą akademię otworzył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Starosta Puławski Witold Popiołek. Następnie wystąpienia okolicznościowe wygłosili Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Puławach st. bryg. Grzegorz Podhajny oraz Komendant Zakładowej Straży Pożarnej Wacław Kozioł.

 

Więcej informacji na temat wydarzenia, w tym lista odznaczonych strażaków i współpracowników straży, znajduje się na stronie internetowej KPPSP w Puławach (kliknij w link).

 

 

Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

na podst. informacji ze strony intern. KPPSP w Puławach

Foto: Justyna Żurkowska

Powiatowy Dzień Strażaka foto. J. Żurkowska

Powrót
`