Aktualności

Mammobus w Baranowie, Puławach, Kurowie i Wąwolnicy

Mammobus w Baranowie, Puławach, Kurowie i Wąwolnicy
Data publikacji: 06 maja 2015
W maju mieszkanki powiatu puławskiego w wieku 40-75 lat będą mogły wykonać bezpłatne badanie piersi w dogodnych warunkach, w mammobusie LUX MED Diagnostyka, który przyjedzie do Baranowa, Puław, Kurowa i Wąwolnicy. Badania prowadzone w ramach projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego poszerzają grupę kobiet objętych bezpłatną profilaktyką zachorowań na raka piersi (wśród Polek najczęściej występującego nowotworu złośliwego) o panie w wieku 40-49 oraz 70-75 lat.

Badanie wykonywane jest na podstawie skierowania od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór wymaganego skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

 

Bez skierowania mammografię mogą wykonać panie w wieku 50-69 lat w ramach znanego już Populacyjnego programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi refundowanego przez NFZ kobietom z tej grupy wiekowej co 2 lata (lub co 12 miesięcy w przypadku wystąpienia szczególnych wskazań do jego wykonania). 

 

Badania mammograficzne w mammobusie LUX MED Diagnostyka odbędą się:

  • w Baranowie: 13 maja przy Ośrodku Zdrowia, ul. Długa 26 
  • w Puławach: 19-22 maja przy Domu Chemika, ul. Wojska Polskiego 4 
  • w Kurowie: 27 maja przy Urzędzie Gminy, ul. Lubelska 35 
  • w Wąwolnicy: 29 maja przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. 3 Maja 7 

 

Na badanie, w ramach obu programów, należy rejestrować się telefonicznie – Call Center czynny 7 dni w tygodniu, tel. 58 66 62 444.

 

Tekst: Agata Majcher, dodał: Andrzej Wenerski

Powrót
`