Aktualności

Co nowego na budowie hali sportowej?

Co nowego na budowie hali sportowej?
Data publikacji: 05 maja 2015
Już tylko kilka miesięcy pozostało do odbioru hali sportowej, która powstaje przy Zespole Szkół Technicznych w Puławach – placówki, której organem prowadzącym jest Powiat Puławski. Inwestycja jest realizowana przy współfinansowaniu z dotacji przyznanej Powiatowi Puławskiemu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w wysokości 1,4 mln zł. Całkowita kwota zadania wynosi 5 659 470,00 zł.

Środki przeznaczone przez Ministerstwo na rzecz budowy hali sportowej przy ZST w Puławach pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Inwestycja została umieszczona w Wojewódzkim Wieloletnim Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubelskiego, co dodatkowo świadczy o jej randze. 

 

Budowę rozpoczęto 28 kwietnia 2014 r. Wykonawca robót budowlanych został wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego. W hali sportowej o powierzchni ok. 1170 m2 i wysokości 7,5 m mieścić się będzie pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną. Możliwe będzie podzielenie sali na trzy części, z których każda będzie mogła pomieścić małe boisko do gry w koszykówkę. Na piętrze znajdować się będą trybuny otwarte na salę sportową z 260 miejscami siedzącymi. Zapewnione będzie pełne zaplecze socjalne. Dodatkowo hala będzie posiadać pomieszczenia sportowo-rekreacyjne: siłownię i salę ćwiczeń z własnym zespołem socjalnym. Hala na poziomie parteru będzie w pełni przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

 

Nowością w Puławach i okolicach będzie ścianka wspinaczkowa, której wykonanie również zaplanowano w ramach realizacji inwestycji. 

 

Andrzej Wenerski – na podstawie informacji Joanny Cynarskiej z Wydz. Rozwoju i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Puławach

Co nowego na budowie hali sportowej?

Powrót
`