Aktualności

Zaproszenie na wydarzenia kulturalne organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach

Zaproszenie na wydarzenia kulturalne organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach
Data publikacji: 18 kwietnia 2015
Zapraszamy na wystawę prac grupy fotograficznej MDK Puławy pt. "Zdziwiony ? 2".
Kilkanaście prezentowanych na wystawie zdjęć to zbiór nie tylko fotografii, ale osobowości, odmienności, emocji, postrzegania rzeczywistości, często chropowatej w swojej estetyce - odmiennej od klasycznego postrzegania piękna. Różnorodność zrealizowanych fotografii, to nic innego jak próba komunikacji artysty z widzem, ukazania swoich wątpliwości i chęci zadania pytania „Kiedy i czy w ogóle jesteśmy prawdziwi”?, „Czy nie zostaliśmy zamknięci w przestrzeni sztuczności”?, „Jak się z tego wydostać”? Pytania zadawane często wśród młodych ludzi … ale jak bardzo aktualne dla wszystkich. Eksponowane zdjęcia to zbiór prac zrealizowanych podczas cyklu zajęć z fotografii portretowej w MDK Puławy.
 
Teatr 'Gdańska 4' z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach zaprasza na spektakl pt. "5 minut" w reżyserii Huberta Domańskiego, który będzie miał miejsce 21.04.2015 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej POK "Dom Chemika" w Puławach. Spektakl "5 minut" w reżyserii Huberta Domańskiego, do tekstu Liliany Bardijewskiej i muzyki SynapticKid opowiada o grze pozorów współczesnych ludzi oglądanych przez pryzmat telewizyjnego show. To próba odpowiedzi na pytanie Jak daleko media mogą się posunąć do manipulacji widzem i na ile widz jest jej sprawcą ? To gra pozorów, w której jesteśmy aktorami, widzami i przyzwolicielami.

29 kwietnia 2015 o godz. 12.00 zapraszamy do Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach na spektakl pt. "Skrzydełka" na podstawie scenariusza Małgorzaty Jokier, w reżyserii Huberta Domańskiego. Spektakl powstał ze współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której rośnie dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi Kogo skubać ?, zaczynają się właściwe problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw metodom wychowania dziecka na wzór i podobieństwo współcześnie obowiązującego modelu ludzkiego, przeciw ogłupieniu i tresurze.
 
 
 
 

Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

na podst. tekstu Daniela Mroza i Huberta Domańskiego z MDK w Puławach

Powrót
`