Aktualności

MDK w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru

MDK w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru
Data publikacji: 18 marca 2015
W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru grupa teatralna „Gdańska 4” z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach pod kierownictwem Huberta Domańskiego przygotowała w tym roku szereg spektakli teatralnych, przedstawień plenerowych i spotkań literackich.

„Ujęta w cudzysłów” to prezentacja poezji Marzeny Romańczuk – pierwsza odsłona miała już miejsce 9 marca br. w puławskim MDK-u. 

 

 Spektakl „Skrzydełka” na podstawie scenariusza Małgorzaty Jokier, w reżyserii Huberta Domańskiego ze scenografią Mateusza Pędrackiego miał swoją premierę 16 marca 2015 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Wólka Profecka 26 w Puławach. Przedstawienie powstało dzięki współpracy Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach  i Środowiskowego Domu Samopomocy w Puławach. Kolejny pokaz odbędzie się 6 kwietnia 2015 r. w Środowiskowym Domu Kultury w Puławach przy ul. Mickiewicza. Uroczysta premiera spektaklu odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach. Inscenizacja teatralna opowiada o normalnej rodzinie, w której wychowuje się dziecko o nadzwyczajnych i nieludzkich cechach. Od odpowiedzi na pytanie „kogo skubać ?”, rozpoczynają się problemy. Spektakl jest pewnego rodzaju protestem przeciw współczesnym metodom wychowania, i cywilizacyjnemu ogłupieniu człowieka. 

 

Spektakl pt. „5 minut” do scenariusza Liliany Bardijewskiej przygotowany w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, w reżyserii Huberta Domańskiego będzie miał swoją premierę w kwietniu. Opowiada on o grze pozorów współczesnych ludzi oglądanej przez pryzmat telewizyjnego show. To próba odpowiedzi  na pytanie – jak daleko media mogą się posunąć do manipulacji widzem  i na ile widz jest jej sprawcą? To gra pozorów, w której jesteśmy aktorami, widzami i przyzwolicielami. 

 

Spektakle teatralne „Calineczka” w wykonaniu uczniów kl. II ze S.P. nr 4  i spektakl teatralny „Bajkowa zabawa” w wykonaniu uczniów kl. II ze S.P. nr 2  w  reż. Marioli Błazik,  jak również inscenizacja „Lokomotywa” w wykonaniu uczniów kl. III ze S.P. nr 2 w  reż. Małgorzaty Klinkosch  będą prezentowane 27 marca 2015 r. w Młodzieżowym Domu Kultury o godz. 10.00. 

 

Wypowiedź reżysera w Radio Lublin.

 

Serdecznie zapraszamy, Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach

Powrót
`