Aktualności

Akcja „Drzewko za butelkę”® 2015

Akcja „Drzewko za butelkę”® 2015
Data publikacji: 17 marca 2015
o raz kolejny Powiat Puławski przyłączył się do akcji „Drzewko za butelkę"®. Lokalnym koordynatorem przedsięwzięcia jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A., natomiast Starosta Puławski Witold Popiołek objął projekt patronatem honorowym. Firma od 2015 roku przyłącza się do ogólnopolskiej akcji firm branży chemicznej należących do międzynarodowego Programu Responsible Care (w Polsce Program „Odpowiedzialność i Troska”). Partnerami akcji są: Starostwo Powiatowe w Puławach oraz Zakład Usług Komunalnych.

Tak jak w ostatnich dwóch latach tegoroczna akcja organizowana jest wyłącznie poza Puławami dla szkół podstawowych i placówek przedszkolnych z okolicznych gmin. Działanie łączy walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej, dbałości o środowisko naturalne oraz o własne miasto i gminę.

 

ubiegłym roku 2030 uczniów z dwudziestu placówek edukacyjnych zebrało łącznie 844 359 sztuk butelek oraz posadziło 401 drzewek. Ideą przedsięwzięcia jest rywalizacja w formie zabawy pomiędzy klasami szkolnymi, w uzbieraniu jak największej ilości pustych butelek PET. Zebrane butelki trafiają do powtórnego przerobu, a ich symbolem są sadzone drzewka. Dla klasy, która zbierze najwięcej sztuk butelek ufundowane zostaną nagrody. Uczestnictwo w tej proekologicznej akcji to dla dzieci wspaniała zabawa łącząca walory edukacyjne oraz wspólne działanie na rzecz dbałości o środowisko naturalne.  W roku bieżącym termin akcji ustalony został w okresie od  marca do maja.

 

 

Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

na podst. tekstu Magdaleny Kobiałki - Starostwo Powiatowe w Puławach

Powrót
`