Aktualności

Dożynki Powiatowe Wąwolnica 2015

Dożynki Powiatowe Wąwolnica 2015
Data publikacji: 17 marca 2015
Tegoroczne Dożynki Powiatowe odbędą się w Wąwolnicy w dniach 29-30 sierpnia. Na te dni, Starosta Puławski wspólnie z Wójtem Wąwolnicy, zaplanowali wiele interesujących wydarzeń – m.in. tradycyjną mszę dożynkową, dzielenie się chlebem, konkursy, występy artystyczne, prezentacje stoisk regionalnych i organizacji społecznych.


Tradycją w naszym powiecie jest rozegranie w pierwszym dniu uroczystości (sobota)
Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. Zawody te budzą zainteresowanie i cieszą się dużą popularnością w regionie, a ich przebieg jest pełen emocji i ducha sportowej rywalizacji. Impreza podkreśla zaangażowanie strażaków-ochotników w życie lokalnych społeczności oraz poświadcza ich wysoką sprawność i bardzo dobre wyszkolenie.

 

Niedziela będzie natomiast dniem uroczystego świętowania staropolskiej tradycji dożynkowej. Jest to ukłon w kierunku rolników i środowiska działającego w sferze wspierania rolnictwa i obszarów wiejskich oraz forma integrowania mieszkańców wsi i miast Powiatu Puławskiego. Organizatorzy  starają się, by dożynki były wydarzeniem atrakcyjnym dla społeczności powiatu, a jednocześnie dla turystów poprzez prezentowanie unikatowych wartości kultury materialnej i duchowej Ziemi Puławskiej.

 

Do organizacji Dożynek Powiatowych Powiat Puławski i Gmina Wąwolnica zapraszają wszystkie gminy z terenu powiatu, jednostki powiatowe i gminne, organizacje społeczne oraz jednostki służące rolnictwu. 

 
 
Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach
Powrót
`