Aktualności

Przywitaj wiosnę na Górze Trzech Krzyży

Przywitaj wiosnę na Górze Trzech Krzyży
Data publikacji: 16 marca 2015
W sobotę 21 marca będzie można wejść na Górę Trzech Krzyży w Parchatce pod opieką przewodnika puławskiego oddziału PTTK Ryszarda Bałabucha.

Aby udać się z nim na wycieczkę najlepiej przyjechać komunikacją miejską. Z przystanku przy sądzie Rejonowym w Puławach „emka” nr 12 odjeżdża o godz. 9.26. Trzeba z niej wysiąść na ostatnim przystanku w Parchatce.

 

Wycieczka rozpocznie się z przystanku o godz. 10.00. Trasa będzie wiodła przez część czarnego szlaku spacerowego. Najciekawszym momentem wycieczki, będzie zdobycie Góry Trzech Krzyży, skąd rozpościera się wspaniały widok na dolinę Wisły. Jest to miejsce, gdzie kiedyś przechadzała się sama Izabella Czartoryska. O wszystkich ciekawostkach związanych z Górą trzech Krzyży w Parchatce opowie w czasie spaceru przewodnik.

 

Wycieczkę po zdobyciu Góry Trzech Krzyży będzie można zakończyć w Parchatce, wracając do Puław komunikacją miejską lub iść dalej „Czarnym Szlakiem” do Parku Czartoryskich. W takim przypadku „wyprawa” potrwa maksymalnie około 4 godzin. Aby wyruszyć na Górę Trzech Krzyży trzeba pamiętać o dobrych butach. Na szlaku zwłaszcza po deszczu może być ślisko. Nieodzowne będzie również ciepłe ubranie. Wzięcie udziału w wyprawie jest bezpłatne. Opłacić trzeba tylko ewentualny przejazd „emką”.

 

Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławch

na podst. tekstu Ryszarda Bałabucha - PTTK w Puławach

Powrót
`