Aktualności

Dożynki Powiatowe Wąwolnica 2015 zapraszamy

Dożynki Powiatowe Wąwolnica 2015 zapraszamy
Data publikacji: 24 sierpnia 2015
Już w najbliższy weekend, 29 - 30 sierpnia w Wąwolnicy, odbędą się Dożynki Powiatowe. Pierwszego dnia - w sobotę, od godz. 10.00 na boisku przy ul. 3 Maja w sportowe zmagania staną strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu. Natomiast w niedzielę, o godz. 12.00 uroczystości dożynkowe rozpocznie msza św. w intencji rolników w Bazylice Mniejszej pw. św. Wojciecha. Celebrantem mszy św. będzie ks. biskup Ryszard Karpiński. O oprawę muzyczną mszy zadbają Chór Jubilate Deo oraz Gminna Orkiestra Dęta z Kurowa.

Następnie uczestnicy przemaszerują na wąwolnicki Rynek, gdzie będą miały miejsce dalsze punkty programu tegorocznego święta plonów: dzielenie się chlebem, wystawy i konkursy tematyczne (konkurs wieńców, stoisk, potraw regionalnych, sołtysów, plastyczny dla dzieci), wręczenia okolicznościowych nagród, występy artystyczne lokalnych zespołów ludowych, występ zespołu PAWKIN (kliknij w niniejszy link aby zapoznać się z twórczością zespołu) oraz zabawa ludowa.

 

Co ciekawego zobaczymy i usłyszymy na tegorocznych uroczystościach? Otóż atrakcji z pewnością nie zabraknie. Do konkursu wieńców dożynkowych zgłosiło się 30 grup. Na scenie uszłyszymy 16 lokalnych zespołów folklorystycznych i rozrywkowych. W konkursie stoisk regionalnych weźmie udział 18 podmiotów. Oprócz stoisk konkursowych swoją ofertę zaprezentują jednostki obsługujące sektor rolny: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Powodzeniem z pewnością będzie cieszył się konkurs sołtysów, w którym swoje reprezentacje wystawiły wszystkie gminy miejsko-wiejskie i wiejskie z terenu powiatu puławskiego. Nie zapomniano o atrakcjach dla dzieci, dla których zorganizowano konkurs plastyczny na temat pracy rolnika.

 

Szczegółowy program dożynek - kliknij w link.

 

Dodał: Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

Powrót
`