Aktualności

Kiermasz Wielkanocny

Kiermasz Wielkanocny
Data publikacji: 09 marca 2015
Palmy, pisanki ręcznie malowane na wydmuszkach gęsich oraz na jajkach kurzych i drewnianych, wielkanocne stroiki, produkty zielarskie, miody, konfitury z jarzębiny, porcelana i ceramika z ręcznie malowanymi obiektami zabytkowymi z regionu, wyroby z wikliny papierowej, to tylko niektóre wyroby jakie będzie można kupić od lokalnych twórców na jedynym w roku Kiermaszu Wielkanocnym w Nałęczowie. Kiermasz odbędzie się 22 marca br. (w niedzielę) od godz. 11.00 do 16.00 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury.
 

Na plenerowych stoiskach będzie można nabyć oraz degustować lokalne produkty. Podczas imprezy jury rozstrzygnie konkurs na słodkiego mazurka i puszystą babę. Po ogłoszeniu wyników przewidywana jest publiczna degustacja konkursowych wypieków. Nie zabraknie także muzyki i śpiewu Kapeli Nałęczowskiej. A wśród klientów odbędzie się losowanie lokalnych upominków. 

 

Organizatorami kiermaszu są:

  • Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”, której członkiem jest m.in. Powiat Puławski,
  • Nałęczowski Ośrodek Kultury. 

 

Patronat medialny: Radio Lublin, Tygodnik Powiśla oraz Radio Puławy 24. 

 

Impreza jest współfinansowana z Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

 

Andrzej Wenerski -Starostwo Powiatowe w Puławach

na podst. tekstu Zbigniewa Pacholika - LGD „Zielony Pierścień”

Powrót
`