Aktualności

„Mundurowi dla mundurowych”

„Mundurowi dla mundurowych”
Data publikacji: 05 marca 2015
„Mundurowi dla mundurowych” – pod takim hasłem, już po raz trzeci, w Zespole Szkół nr 3 w Puławach zorganizowano zbiórkę krwi. 26 lutego kadeci i uczniowie popularnych Szpulek oddawali krew dla Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

 

Akcja miała na celu zachęcenie młodzieży do dzielenia się krwią, która jest najcenniejszym darem. W myśl tej zasady od godz. 9:00 w sali konferencyjnej ZS3, każdy mógł podzielić się krwią z osobami potrzebującymi. Tego dnia naszą szkołę odwiedzili puławscy policjanci, strażacy – z komendantem Grzegorzem Podhajnym na czele, absolwenci ZS3, przedstawiciele „Galerii Zielona” oraz puławianie. Krew oddali także nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie. W tym roku udało nam się zebrać 24,3 litra krwi od 54 dawców. Chętnych do oddania było więcej, jednak stan zdrowia nie wszystkim na to pozwolił. 

 

Akcję wspierali: Narodowe Centrum Krwi, Zakłady Azotowe Puławy S.A., Piekarnia i Cukiernia Abramowicz i Sp-ka, Komenda Powiatowa Policji w Puławach, Państwowa Straż Pożarna w Puławach oraz media: Radio Lublin, Radio Puławy 24, Telewizja Puławy 24, Wspólnota Puławska i Kurier Lubelski.

 

Patronat honorowy nad akcją sprawował Starosta Puławski Witold Popiołek.

 

Wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie tej akcji serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok 16 lutego.

 

Linki do stron gdzie pisano i mówiono o akcji:

 

Mariusz Marek - koordynator akcji, nauczyciel ZS Nr 3

Art. dodany i zmodyfikowany przez: Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

Mundurowi dla mundurowych

Powrót
`