Aktualności

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Powiatowe Wąwolnica 2015

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Powiatowe Wąwolnica 2015
Data publikacji: 27 sierpnia 2015
Już tylko kilka dni pozostało do Dożynek Powiatowych, które odbędą się w dniach 29 - 30 sierpnia w Wąwolnicy. Jak już wspominaliśmy w poprzednich informacjach, pierwszego dnia - w sobotę, od godz. 10.00 na boisku przy ul. 3 Maja będą miały miejsce zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu.

Natomiast w niedzielę, o godz. 12.00 uroczystości dożynkowe rozpocznie msza św. w intencji rolników w Bazylice Mniejszej pw. św. Wojciecha. Celebrantem mszy św. będzie ks. biskup Ryszard Karpiński. O oprawę muzyczną mszy zadbają Chór Jubilate Deo oraz Gminna Orkiestra Dęta z Kurowa.

Następnie uczestnicy w uroczystym korowodzie przemaszerują na wąwolnicki Rynek, gdzie będą miały miejsce dalsze punkty programu tegorocznego święta plonów: dzielenie się chlebem, wystawy i konkursy tematyczne (konkurs wieńców, stoisk, potraw regionalnych, sołtysów, plastyczny dla dzieci), wręczenia okolicznościowych nagród, występy artystyczne lokalnych zespołów ludowych, występ zespołu PAWKIN (kliknij w niniejszy link aby zapoznać się z twórczością zespołu) oraz zabawa ludowa.

 

Co ciekawego zobaczymy i usłyszymy na tegorocznych uroczystościach? Otóż atrakcji z pewnością nie zabraknie. Do konkursu wieńców dożynkowych zgłosiło się 31 grup. Na scenie uszłyszymy 16 lokalnych zespołów folklorystycznych i rozrywkowych. W konkursie stoisk regionalnych weźmie udział 18 podmiotów. Oprócz stoisk konkursowych swoją ofertę zaprezentują jednostki obsługujące sektor rolny: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agecja Rynku Rolnego, Lubelska Izba Rolnicza. Powodzeniem z pewnością będzie cieszył się konkurs sołtysów, w którym swoje reprezentacje wystawiły wszystkie gminy miejsko-wiejskie i wiejskie z terenu powiatu puławskiego. Nie zapomniano o atrakcjach dla dzieci, dla których zorganizowano konkurs plastyczny na temat pracy rolnika.

 

Szczegółowy program dożynek - kliknij w link.

 

Informujemy, że w związku z imprezą dożynkową nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego, która ma na celu usprawnienie ruchu i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom przedsięwzięcia. Zmiana dotyczy 30 sierpnia br. i obejmuje obszar od kościoła pw. św. Wojciecha w Wąwolnicy do Rynku wraz z przyległymi ulicami. Szczegóły dot. czasowej organizacji ruchu drogowego znajdują się w załączonym projekcie (kliknij w link). Przepraszamy za ewentualne niedogodności uczestników ruchu drogowego i prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo.

 

Organizatorami tegorocznych uroczystości dożynkowych są: Starosta Puławski i Wójt Gminy Wąwolnica wspólnie ze społecznością gminy  - Parafią pw. św. Wojciecha, kołami gospodyń wiejskich, lokalnymi stowarzyszeniami, radnymi, sołtysami, strażakami OSP. Do współorganizacji święta przyłączyła się również Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA fundując nagrody za zajęcie miejsc medalowych w konkursie wieńców dożynkowych. Organizacja Dożynek została wsparta również przez Prezydenta Miasta Puławy oraz Nadleśnictwo Puławy. Patronem honorowym dożynek został Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Dodał: Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

Powrót
`