Aktualności

Wystawa "Artystyczna Twórczość Wsi"

Wystawa "Artystyczna Twórczość Wsi"
Data publikacji: 28 września 2015
W imieniu Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" zapraszamy na Wernisaż wystawy „Artystyczna Twórczość Wsi”, który odbędzie się 4 października 2015 r. w Puławskiej Galerii Sztuki o godz. 12.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 28 października.

Wystawa stanowi przegląd współczesnej sztuki ludowej. Twórcy zrzeszeni w puławskim Klubie Twórców Ludowych uprawiają popularne dawniej dziedziny twórczości: tkactwo, plecionkarstwo, rzeźba, garncarstwo, plastyka obrzędowa, malarstwo, zdobnictwo wnętrz i wycinanka. W ostatnich latach pod wpływem wzornictwa i potrzeb miejskich odbiorców, rozwijają się haft i koronkarstwo.

Pomimo dużej industrializacji w rejonie puławskim, przetrwało wiele dyscyplin twórczości ludowej, zawodów i umiejętności. Niezaprzeczalnie jest to zasługą wielu twórców ludowych, którzy pielęgnują tradycje i dziedzictwo kulturowe swoich przodków. Obecnie w rejonie puławskim działa ponad 70-ciu twórców ludowych. Pieczę nad nimi sprawują: Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie i puławski Klub Twórców Ludowych, działający przy Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”.


Dodała: Magdalena Kobiałka - Starostwo Powiatowe w Puławach

Na podst. inf. Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika"

Powrót
`