Aktualności

Delegacja z Niemiec w Zespole Szkół nr 2 w Puławach

Delegacja z Niemiec w Zespole Szkół nr 2 w Puławach
Data publikacji: 09 października 2015
W dniach 5 – 9 października 2015 r. w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach zagościli reprezentanci partnerskiej szkoły z niemieckiego Stendal. Współpraca między placówkami została zainicjowana dwanaście lat temu i opiera się na gościnnych wyjazdach uczniów i nauczycieli oraz wymianie doświadczeń z zakresu edukacji.

Pierwszego dnia wizyty w Polsce, ośmioosobowa delegacja odwiedziła Starostwo Powiatowe w Puławach, gdzie młodzież została bardzo serdecznie przyjęta przez reprezentantów Władz Powiatu wicestarostę Michała Godlinskiego oraz Małgorzatę Noskowską, kierownika Wydziału Edukacji. Następnie w Zespole Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach dyrektor Krzysztof Szabelski powitał gości i przedstawił zarys historii placówki, jak również przybliżył dzieje Puław i kulturę najbliższej okolicy. Młodzież wraz z opiekunami odbyła kilka wycieczek, podczas których zwrócono uwagę na najpiękniejsze zakątki Powiatu Puławskiego i okolic. Zainteresowanie gości wzbudził malowniczy Kazimierz Dolny, ciekawostki z zakresu hodowli nowych gatunków roślin przedstawiono w znanym i cenionym na świecie Gospodarstwie Szkółkarskim Lucjana i Grzegorza Kurowskich, a w ramach pogłębiania wiedzy o historii Polski- przedstawiciele szkoły w Stendal zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku .

Nieodłącznym elementem kilkudniowej wizyty były spotkania integracyjne z młodzieżą ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Puławach, podczas których porównywano realia szkolne obu państw i nie tylko. Dyrektor Krzysztof Szabelski podpisał umowę na dalszą współpracę ze szkołą w Stendal, a uczniowie Budowlanki zostali zaproszeni do rewizyty, w czerwcu 2016 r. Pamiątką po odwiedzinach miłych gości będą tulipany, które zostały posadzone przez uczniów partnerskiej placówki -  aby zdobiły szkolny teren i cieszyły społeczność naszej szkoły.

 

 

Dodała: Magdalena Kobiałka - Starostwo Powiatowe w Puławach
Tekst: Agnieszka Brzozowska - ZS nr 2 Puławy

Foto: Sławomir Ciupa

Delegacja z Niemiec w Zespole Szkół nr 2 w Puławach

Powrót
`