Aktualności

Konferencja połączona z debatą „Przemoc niejedno ma imię – porozmawiajmy o przemocy wobec osób niepełnosprawnych i starszych” 16 października 2015 r.

Konferencja połączona z debatą „Przemoc niejedno ma imię – porozmawiajmy o przemocy wobec osób niepełnosprawnych i starszych” 16 października 2015 r.
Data publikacji: 14 października 2015
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Puławach organizuje konferencję połączoną z debatą pt. „Przemoc niejedno ma imię – porozmawiajmy o przemocy wobec osób niepełnosprawnych i starszych”.

Konferencja odbędzie się w piątek 16 października w godz. 9:30-13.30 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach. Jest ona częścią Projektu „Przemoc niejedno ma imię”, który PCPR w Puławach realizuje w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie edycja 2015 r.”  współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Honorowym Patronatem objął konferencję Starosta Puławski Witold Popiołek.

W obradach wezmą udział przedstawiciele Sądu, Prokuratury, Policji, Ośrodków Pomocy Społecznej i Zespołów Interdyscyplinarnych ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie z terenu powiatu puławskiego, pracownicy jednostek organizacyjnych powiatowych i gminnych oraz przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji działających na terenie powiatu. 

 

Program konferencji: 

  • 09.30-09.45 Powitanie gości
  • 09.45-10.30 Prezentacja: „Lokalny system wsparcia osób niepełnosprawnych i starszych w Powiecie Puławskim”
  • 10.00-10.15  Wprowadzenie w tematykę konferencji – Elżbieta Seredyn,Podsekretarz Stanu w MPiPS
  • 10.15-11.15 Psychologiczne aspekty przemocy wobec osób niepełnosprawnych i starszych – Luis Alarcon, Prezes Stowarzyszenia „Niebieska Linia” 
  • 11.30-12.30 Przemoc wobec osób niepełnosprawnych i starszych w świetle obowiązujących przepisów prawa – Adam Grochoła, prokurator 
  • 12.30-13.30  Panel dyskusyjny – „Porozmawiajmy o przemocy wobec osób niepełnosprawnych i starszych”

 

Dodał: Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

Tekst: PCPR w Puławach


Powrót
`