Aktualności

Przegląd Puławskiego Środowiska Artystycznego

Przegląd Puławskiego Środowiska Artystycznego
Data publikacji: 02 listopada 2015
Przegląd Puławskiego Środowiska Artystycznego to ósma prezentacja prac plastycznych artystów profesjonalnych oraz artystów amatorów związanych z naszym miastem.
Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 8 listopada 2015 r. o godz.18.00 w Puławskiej Galerii Sztuki POK „Dom Chemika”. Wystawa będzie czynna codziennie (oprócz sobót) w godzinach 11.00 - 17.00. Wstęp bezpłatny.Wystawie towarzyszy okolicznościowy katalog.Zadanie jest współfinansowane z budżetu Powiatu Puławskiego.

Idea powołania do życia forum spotkań i wymiany doświadczeń artystycznych od dawna nurtowała tutejsze dość aktywne środowisko plastyków. W latach 2000, 2001, 2002 i 2003 były organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Puław (w siedzibie TPP) jednodniowe wystawy pod nazwą “Prezentacja Środowiska Plastycznego Puław”. W 2006 r. „Przegląd Puławskiego Środowiska Artystycznego” został przeniesiony do Puławskiej Galerii Sztuki POK „Dom Chemika”. Od tej pory ta najważniejsza środowiskowa wystawa odbywa się co trzy lata (triennale).  

Od 2012 roku Przegląd współorganizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Własnych „Inspiracje” i Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”. Forma przeglądu umożliwi pokazanie szerokiemu odbiorcy jak bogate w ciekawych twórców jest nasze miasto oraz pokaże jakie zmiany zachodzą w środowisku artystycznym. W tegorocznym Przeglądzie Puławskiego Środowiska Artystycznego weźmie udział 50 uczestników.

 

Dodała: Magdalena Kobiałka - Starostwo Powiatowe w Puławach

na  podst. tekstu i materiału graficznego Towarzystwa Inicjatyw Własnych "Inspiracje"

 

Powrót
`