Aktualności

Otwarcie Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach

Otwarcie Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach
Data publikacji: 09 listopada 2015
W piątek, 13 listopada 2015 r. o godz.12.00 odbędzie się uroczystość otwarcia Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach. Inwestycja została zrealizowana przez Powiat Puławski, który jest organem prowadzącym dla ZST.

Nowo wybudowany obiekt powstał przy współfinansowaniu z dotacji przyznanej Powiatowi Puławskiemu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Całkowita kwota zadania wyniosła 5 659 470,00 zł. Inwestycja została umieszczona w Wojewódzkim Wieloletnim Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubelskiego.

 

Budowę rozpoczęto 28 kwietnia 2014 r. W obiekcie o powierzchni ok. 1170 m2 i wysokości 7,5 m mieści się pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną. Możliwe jest podzielenie sali na trzy części, z których każda może pomieścić małe boisko do gry w koszykówkę. Na piętrze znajdują się trybuny otwarte na salę sportową z miejscami siedzącymi. Zapewnione jest także pełne zaplecze socjalne. Dodatkowo w hali znajdują się pomieszczenia sportowo-rekreacyjne: siłownia i sala ćwiczeń z własnym zespołem socjalnym. Hala na poziomie parteru jest w pełni przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Nowością w Puławach i okolicach jest ścianka wspinaczkowa, która została wykonana w ramach realizacji inwestycji.

Foto: Daniel Mróz - Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach

 

Otwarcie Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach

Powrót
`