Aktualności

Hala sportowa przy Zespole Szkół Technicznych w Puławach otwarta!

Hala sportowa przy Zespole Szkół Technicznych w Puławach otwarta!
Data publikacji: 16 listopada 2015
W piątek, 13 listopada 2015 r. odbyła się uroczystość otwarcia Hali Sportowej przy Zespole Szkół Technicznych w Puławach. Inwestycja została zrealizowana przez Powiat Puławski, który jest organem prowadzącym dla ZST.

Nowo wybudowany obiekt powstał przy współfinansowaniu z dotacji przyznanej Powiatowi Puławskiemu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Całkowita kwota zadania wyniosła 5 659 470,00 zł. Przedsięwzięcie zostało umieszczone w Wojewódzkim Wieloletnim Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubelskiego.

Otwierając nowo wybudowany kompleks sportowy Starosta Puławski Witold Popiołek podkreślił rolę sportu w procesie wychowania młodzieży. Starosta podziękował również za współpracę i pomoc finansową Ministerstwu Sportu i Turystyki RP oraz Zarządowi Województwa Lubelskiego, którego reprezentantem na piątkowej uroczystości był Członek Zarządu Województwa Paweł Nakonieczny. Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Henryk Głos podziękował Zarządowi i Radzie Powiatu Puławskiego za przeprowadzenie inwestycji. O przedsięwzięciu pozytywnie wypowiedzieli się przybyli na otwarcie goście: Wicekurator Oświaty Anna Dudek-Janiszewska, Członek Zarządu Województwa Paweł Nakonieczny, Przewodnicząca Rady Rodziców ZST Izabela Minor, a także Wójt Gminy Puławy Krzysztof Brzeziński. Uroczystość została uświetniona występem artystycznym oraz pokazem róznorodnych aktywności sportowych, przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych.

 

Budowę obiektu sportowego Powiatu Puławskiego rozpoczęto 28 kwietnia 2014 r. W hali o powierzchni ok. 1170 m2 i wysokości 7,5 m mieści się pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną. Możliwe jest podzielenie sali na trzy części, z których każda może pomieścić małe boisko do gry w koszykówkę. Na piętrze znajdują się trybuny otwarte na salę sportową z miejscami siedzącymi. Zapewnione jest także pełne zaplecze socjalne. Dodatkowo w hali znajdują się pomieszczenia sportowo-rekreacyjne: siłownia i sala ćwiczeń z własnym zespołem socjalnym. Hala na poziomie parteru jest w pełni przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Nowością w Puławach i okolicach jest ścianka wspinaczkowa, która została wykonana w ramach realizacji inwestycji.

Fotorelację z uroczystości otwarcia hali sportwowej można obejrzeć tutaj (kliknij w link).

 

Hala sportowa przy Zespole Szkół Technicznych w Puławach otwarta! foto. P.Górecka

Hala sportowa przy Zespole Szkół Technicznych w Puławach otwarta!
Powrót
`