Aktualności

Zbieramy korki dla hospicjum - przypomnienie

Zbieramy korki dla hospicjum - przypomnienie
Data publikacji: 29 stycznia 2016
W ramach wspierania działającego w Puławach Hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty Starostwo Powiatowe w Puławach przyłączyło się do akcji zbierania plastikowych nakrętek. Za pieniądze uzyskane z przekazania zebranego materiału do przetworzenia zostaną zakupione leki i materiały medyczne dla Pacjentów puławskiego hospicjum. W siedzibie Starostwa Powiatowego są wystawione dwa pojemniki, do których można włożyć korki (parter: na podeście schodów głównych, I piętro: w pobliżu p. 212-213). Korki można zostawić także w Kancelarii Starostwa.

Pojemniki na korki wystawione w siedzibie puławskiego Starostwa to dobrze przyjęty przez pracowników i klientów sposób codziennego wspierania ważnej organizacji – działającego w Puławach Hospicjum bł. Matki Teresy z Kalkuty.

Zbieranie korków jest prostą czynnością, która niesie wymierną korzyść, a dodatkowo zwraca uwagę na problem społeczny i cywilizacyjny, jakim jest zachorowalność na raka i tworzenie warunków godnego odchodzenia. Za pieniądze uzyskane z przekazania zebranego materiału do przetworzenia zakupywane są leki i materiały medyczne dla Pacjentów puławskiego hospicjum.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tego przedsięwzięcia i zapraszamy klientów Starostwa oraz mieszkańców okolicznych osiedli do przynoszenia korków zebranych w domach.

Powrót
`