Aktualności

Nowy Trakt Porodowy w puławskim szpitalu

Nowy Trakt Porodowy w puławskim szpitalu
Data publikacji: 08 marca 2016
Oddział Położniczo-Ginekologiczny w puławskim szpitalu od dziesięcioleci dba o zdrowie kobiet i jest miejscem narodzin wielu pokoleń mieszkańców powiatu.

Chlubą oddziału jest oddany do użytku z końcem czerwca 2015 r. nowy Trakt Porodowy – kompleks wielu funkcjonalnych pomieszczeń o wysokim standardzie. W jego strukturach znajdują się: sala porodowa z 2 łóżkami porodowymi oraz stanowiskiem do pierwszych zabiegów i  pielęgnacji noworodka; sala porodów rodzinnych wyposażona w wannę wykorzystywaną w pierwszym okresie porodu; kompleks łazienek uwzględniających specyficzne potrzeby kobiety po porodzie; sala przedporodowa i sala poporodowa.

Usytuowanie otwartego punktu pielęgniarskiego zapewnia widoczność całego korytarza, sprzyja bieżącej obserwacji pacjentek przebywających na Trakcie Porodowym. Wszystkie pomieszczenia zostały przygotowane w najwyższym standardzie jakości i funkcjonalności, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz wyposażone w sprzęt konieczny do realizacji świadczeń medycznych w tym zakresie.

Nowy Trakt Porodowy w puławskim szpitalu

Powrót
`