Aktualności

Otwarcie Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat”

Otwarcie Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat”
Data publikacji: 04 kwietnia 2016
W dniu 14 kwietnia 2016 roku o godzinie 11.00 w Zespole Szkół im. J. Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym ul. Nadwiślańska 9 nastąpi oficjalne otwarcie Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat”, który powstał w ramach projektu „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Park Rozrywki„Z fizyką za pan brat” z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki  to niezwykłe miejsce w którym bez względu na wiek każdy może stać się odkrywcą.

Utworzony park to nowoczesna oferta edukacyjna i rekreacyjna dla turystów i mieszkańców. Jest to miejsce gdzie zabawa splata się z nauką, a fizyka przestaje być trudnym przedmiotem ze szkolnych podręczników. Eksponaty w  Parku Rozrywki pt. „Z fizyką za pan brat” pozwalają poprzez bezpośrednie doświadczenie poznać prawa przyrody odczuwając je własnymi zmysłami. Samemu można wywoływać wir wodny albo przekonać się jak działa na człowieka prąd elektryczny, poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 10 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu oraz wykonywać wiele innych eksperymentów.

 

Planowane godziny otwarcia:

  • od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 18.00; 
  • poniedziałek – nieczynne (dla grup zorganizowanych istnieje możliwość otwarcia po telefonicznym uzgodnieniu).

 

Ceny biletów:

  • ulgowy:  6 zł (po okazaniu legitymacji szkolnej,studenckiej lub emeryckiej);
  • normalny: 10 zł;
  • rodzinny: 20 zł.

 

Więcej informacji po 14 kwietnia będzie można uzyskać pod nr telefonu:  510 765 066 raz na stronach internetowych: www.koszczyc.kazimierz-dolny.pl oraz www.euro-szansa.pl

 

Powrót
`