Aktualności

Park Rozrywki "Z fizyką za pan brat" w Kazimierzu Dolnym

Park Rozrywki "Z fizyką za pan brat" w Kazimierzu Dolnym
Data publikacji: 21 kwietnia 2016
Zapraszamy do odwiedzenia Parku Rozrywki „Z fizyką za pan brat”. Przedsięwzięcie jest zlokalizowane w Zespole Szkół im. J. Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym przy ul. Nadwiślańskiej 9. Organem prowadzącym placówkę jest Powiat Puławski.

Park Rozrywki „Z fizyką za pan brat” z interaktywną ekspozycją przybliżającą prawa fizyki  to niezwykłe miejsce w którym bez względu na wiek każdy może stać się odkrywcą.

Utworzony park to nowoczesna oferta edukacyjna i rekreacyjna dla turystów i mieszkańców. Jest to miejsce gdzie zabawa splata się z nauką, a fizyka przestaje być trudnym przedmiotem ze szkolnych podręczników. Eksponaty w  Parku Rozrywki pt. „Z fizyką za pan brat” pozwalają poprzez bezpośrednie doświadczenie poznać prawa przyrody odczuwając je własnymi zmysłami. Samemu można wywoływać wir wodny albo przekonać się jak działa na człowieka prąd elektryczny, poczuć, jak drży powietrze w pobliżu gongu, nadać i odebrać wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, szeptać i być dobrze słyszanym na odległość 10 m, znaleźć się we wnętrzu kalejdoskopu oraz wykonywać wiele innych eksperymentów.

Kazimierski park rozrywki powstał w ramach projektu „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Liderem projektu jest Powiat Puławski.

Godziny otwarcia:

  • od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00 – 18.00; 
  • poniedziałek – nieczynne (dla grup zorganizowanych istnieje możliwość otwarcia po telefonicznym uzgodnieniu).

 

Ceny biletów:

  • ulgowy:  6 zł (po okazaniu legitymacji szkolnej, studenckiej lub emeryckiej);
  • normalny: 10 zł;
  • rodzinny: 20 zł.

tel. kontaktowy 510 765 066, www.koszczyc.kazimierz-dolny.pl.

Zapraszamy!

Powrót
`