Aktualności

Dożynki Powiatowe Kazimierz Dolny 2016 objęte patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Dożynki Powiatowe Kazimierz Dolny 2016 objęte patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Data publikacji: 06 maja 2016
Z przyjemnością informujemy, że Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel objął Dożynki Powiatowe Kazimierz Dolny 2016 patronatem honorowym. Przedsięwzięcie odbędzie się w dniach 27 - 28 sierpnia 2016 r. w Kazimierzu Dolnym.

Na te dni, wspólnie z Gminą Kazimierz Dolny zaplanowaliśmy wiele interesujących wydarzeń – m.in. tradycyjną mszę dożynkową, dzielenie się chlebem, konkursy, występy artystyczne, prezentacje stoisk regionalnych i organizacji społecznych. Nowością będzie konkurs chleba i twórczości ludowej.

Tradycją dożynek jest rozegranie w pierwszym dniu uroczystości (sobota) Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. Zawody te budzą zainteresowanie i cieszą się dużą popularnością w regionie, a ich przebieg jest pełen emocji i ducha sportowej rywalizacji. Impreza podkreśla zaangażowanie strażaków - ochotników w życie lokalnych społeczności oraz poświadcza ich wysoką sprawność i bardzo dobre wyszkolenie. Niedziela będzie natomiast dniem uroczystego świętowania staropolskiej tradycji dożynkowej. Jest to ukłon w kierunku rolników i środowiska działającego w sferze wspierania rolnictwa i obszarów wiejskich oraz forma integrowania mieszkańców wsi i miast Powiatu Puławskiego. Organizatorzy  starają się, by dożynki były wydarzeniem atrakcyjnym dla społeczności powiatu, a jednocześnie dla turystów poprzez prezentowanie unikatowych wartości kultury materialnej i duchowej Ziemi Puławskiej. Wydarzenie zakończy koncert zespołu "Klenczon Project"

Do organizacji Dożynek Powiatowych Starosta Puławski i Burmistrz Kazimierza Dolnego zapraszają wszystkie gminy z terenu powiatu, jednostki powiatowe i gminne, organizacje społeczne oraz jednostki służące rolnictwu. 

Powrót
`