Aktualności

48. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy

48. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy
Data publikacji: 12 maja 2016
Starosta Puławski Witold Popiołek objął patronatem honorowym 48. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy, które odbędą się w dniach 2-5 czerwca 2016 r. Jest to przedsięwzięcie, w które zaangażowani są wybitni znawcy teatru lalki, profesorowie akademii teatralnych oraz ciekawe i wielkie postacie w ruchu teatru lalki w Polsce. Samorząd powiatowy przyłączył się do współorganizacji wydarzenia.

Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy to impreza teatralna o wspaniałych tradycjach sięgających 1962 roku. Od początku swojego istnienia związana z Puławami, a z Puławskim Ośrodkiem Kultury „Dom Chemika” – nieprzerwalnie od 1985 r. Program corocznych spotkań obejmuje wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie artystycznych prezentacji amatorskich zespołów teatralnych zarówno dziecięcych, jak i młodzieżowych. Spektakle cieszą się żywym zainteresowaniem Puławskiej publiczności, w szczególności dzieci szkolnych i przedszkolnych. Dla uczestników Spotkania są niepowtarzalną okazją do wymiany doświadczeń, pomysłów i poglądów oraz do udziału w warsztatach i seminariach prowadzonych przez najwybitniejszych znawców i twórców sztuki lalkarskiej w Polsce i nie tylko. Atmosferę wyjątkowości corocznego wydarzenia podkreślają imprezy towarzyszące Spotkaniom, jak wystawa plakatu, wystawa lalek, czy też widowiskowy, barwny korowód ulicami Puław,  którego główną atrakcją jest bogata różnorodność lalek teatralnych niesionych przez uczestników imprezy.

Nawiązując do tradycji organizatorzy chcą nadal popularyzować  imprezę w środowisku, zarazić pasją zabawy z lalką, zabawy w teatr i poszerzyć grono pasjonatów bajkowego świata.

Zadanie realizowane jest przy współudziale Narodowego Centrum Kultury w Warszawie.

Powrót
`