Aktualności

Powiatowy Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”

Powiatowy Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”
Data publikacji: 25 maja 2016
Wczoraj w Puławach odbył się powiatowy konkurs wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”. Po wyrównanej walce, powiat puławski w 15 edycji konkursu wojewódzkiego reprezentować będzie Szkoła Podstawowa z Leokadiowa. Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Starosty Puławskiego Witolda Popiołka, a samorząd powiatowy przyłączył się do współorganizacji wydarzenia.

Komendant Powiatowy insp. Dariusz Szkoda pogratulował wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy prewencyjnej. Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Starosty Puławskiego oraz Grupy Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” SA.

Konkurs został opracowany i wdrożony na terenie naszego województwa 15 lat temu, a jego celem jest profilaktyka wobec młodych osób, narażonych na demoralizację i przestępczość. Ważnym aspektem jest także przedstawienie młodym ludziom wiedzy na temat służby i roli policjanta na rzecz bezpieczeństwa, szkodliwości działania środków odurzających narkotyków, alkoholu na organizm człowieka, promowanie zdrowego stylu życia.

Po uprzednio przeprowadzonych eliminacjach do finału powiatowego przystąpili uczniowie szkół podstawowych w Żyrzynie, Leokadiowie oraz ze szkoły Nr 10 w Puławach. Po wyrównanej walce, a także wysokim poziomie wiedzy wszystkich uczestników w 15 już edycji konkursu wojewódzkiego reprezentować będzie Szkoła Podstawowa z Leokadiowa.

Wszystkim uczestnikom konkursu - gratulujemy!

 

Tekst i foto: M. Koper KPP w Puławach

 

 

Powrót
`