Aktualności

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Ausflug In die Landeskunde”

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Ausflug In die Landeskunde”
Data publikacji: 31 maja 2016
2 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół Nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach odbędzie się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Ausflug in die Landeskunde”. Starosta Puławski Witold Popiołek objął konkurs honorowym patronatem.

 „Ausflug in die Landeskunde” - w polskim tłumaczeniu „Wycieczka w krajoznawstwo” - to hasło Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

Konkurs odbywa się już po raz szósty, cieszy się on dużym zainteresowaniem. Dzięki niemu młodzież rozwija swoje zainteresowania językiem niemieckim i krajami niemieckiego obszaru językowego oraz kształtuje postawę tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.
Młodzież przygotowując się do niego pogłębia swoją wiedzę o krajach niemieckojęzycznych obszaru językowego w takich dziedzinach jak: literatura , geografia, kultura, sytuacja polityczna, historia, podział administracyjny, obyczaje.

W konkursie weźmie udział 25 uczestników z różnych szkół Powiatu Puławskiego, którzy przejdą eliminacje wstępne w swoich placówkach

Powrót
`