Aktualności

Przedszkolaki śpiewają

Przedszkolaki śpiewają
Data publikacji: 13 czerwca 2016
11 czerwca br. odbył się po raz kolejny Festiwal Piosenki Przedszkolaka. Tym razem organizatorzy przeprowadzili go w zabytkowym Ogrodzie Willowym Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach.

 Impreza ma na celu zaprezentowanie umiejętności wokalnych najmłodszych wykonawców, integrację środowiska, uwrażliwianie na sztukę, a także przełamywanie barier związanych z występami publicznymi.

  Wykonanych zostało 18 prezentacji z większości puławskich przedszkoli, a także z placówek w Borowej, Gołębiu, Górze Puławskiej, Nałęczowie i Żyrzynie.

Festiwal uatrakcyjnił spektakl „Myszki w kolorowych kokardkach” w wykonaniu dzieci z najmłodszej grupy Miejskiego Przedszkola nr 2 w Puławach, przygotowanych przez panią Annę Kotkiewicz. Dużą niespodzianką dla dzieci okazał się też przyjazd zaproszonych strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Młynkach.

Jury w składzie: Maria Skowron - przewodnicząca; Magdalena Cencek; Małgorzata Klinkosch przyznało nagrody i wyróżnienia.

I - miejsce - Józef Jakimiuk - MP nr 7 wychowanek pani: Anny Podsiadło i Marzeny Maroń do akompaniamentu pana Zbigniewa Jonaka

I - miejsce - Patrycja Czerpak; Julia Łukanowska; Dominika Skowyra - MP nr 13 wychowanki pani: Marzanny Studzińskiej i Beaty Polak do akompaniamenty pana Sławomira Sochackiego

II - miejsce - Julia Piskała; Martyna Noworolnik - Przedszkole w Gołębiu wychowanki pani Edyty Kowalik

III - Barbara Janczak - Przedszkole w Nałęczowie wychowanka pani Lidii Paluch

 

Wyróżnienia

Amelia Jaroszek; Oliwia Wójcik; Wiktoria Saj - MP nr 18 wychowanki pani: Barbary Rybak i Justyny Jeżak

Aleksandra Wenerska; Kinga Chrzanowska - MP nr 3 wychowanki pani: Moniki Kozieł i Marzanny Szeląg

Blanka Opolska; Maciej Krawczyk; Hubert Madej - Publiczne Przedszkole Integracyjne im. Kubusia Puchatka wychowankowie pani: Doroty Kijewskiej; Teresy Mizak; Marii Grądziel.

 

Organizatorzy dziękują sponsorom za ufundowanie nagród i słodyczy.

Tekst, materiał graficzny: MDK Puławy

Powrót
`