Aktualności

Wystawa ,,100-lecie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach 1916-2016"

Wystawa ,,100-lecie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach 1916-2016"
Data publikacji: 21 czerwca 2016
W imieniu naszej placówki - I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego oraz Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta POK ,,Dom Chemika" zapraszamy 24 czerwca 2016 r. o godz. 9.30 na Plac im. Fryderyka Chopina, gdzie nastąpi otwarcie wystawy ,,100-lecie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach 1916-2016", autorstwa Zbigniewa Kiełba.

Za pośrednictwem tej wystawy pomysłodawcy przedsięwzięcia chcą przedstawić nie tylko historię tej szkoły poprzez pryzmat kadencji poszczególnych jej dyrektorów, ale przede wszystkim dać widzom możliwość poznania, za pośrednictwem blisko 150 fotografii, jej dziejów i codzienności, które nierozerwalnie związane są z przeszłością naszych Puław. Organizatorzy chcą również dać możliwość nauczycielom, uczniom i absolwentom I LO przeżycia podróży wspomnień pośród których mogą odnaleźć swoich poprzedników, przyjaciół oraz siebie i dokonać z perspektywy czasu oceny tego, jak zmieniła się ich szkoła. 

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy informując zarazem, że pozostanie ona w centrum Puław do początków września 2016 r.

Powrót
`