Aktualności

XX Międzynarodowy Letni Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie

XX Międzynarodowy Letni Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
Data publikacji: 05 lipca 2016
W dniach 10 - 22 lipca 2016 r. odbywać się będzie w Nałęczowskim Ośrodku Kultury oraz Pałacu Małachowskich XX Międzynarodowy Letni Festiwal i Kurs Pianistyczny. Równolegle w czasie trwania Festiwalu odbywać się będą recitale prowadzących warsztaty wirtuozów fortepianu oraz samych uczestników warsztatów. Starosta Puławski Witold Popiołek objął przedsięwzięcie patronatem honorowym.

Podczas trwającego 13 dni festiwalu wystąpi ok. 20 młodych pianistów, uczniów szkół i uczelni muzycznych z różnych stron świata, m. In. Japonii, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Chin, Ukrainy i Polski w wieku od 17 do 28 lat. Wezmą oni również udział w ćwiczeniach, gdzie pod okiem wybitnych nauczycieli: Bogdana Czapiewskiego Leonida Tamulewicza, Cliffa Moneary, Kazimierza Brzozowskiego oraz Tomoko Mack-Brzozowski, będą doskonalić swoje umiejętności. Gościem specjalnym Festiwalu będzie wybitny Polski pianista, pedagog prof. Janusz Olejniczak.

W koncertach na dwie, cztery czy sześć rąk usłyszeć będzie można utwory Chopina, Greshwina, Ravela, Beethovena, Debussego, Bacha, Liszta, Haydna i Mozarta grane przez profesorów
i uczniów.

Cykl warsztatów zakończy uroczysty koncert finałowy z towarzystwem orkiestry kameralnej składającej się z lubelskich muzyków grających w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie oraz Teatru Muzycznego w Lublinie. Koncerty odbywają się podczas XX Międzynarodowego Letniego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie są koncertami niebiletowanymi (bezpłatnymi). Międzynarodowy Letni Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie pełni rolę wiodącej tego typu imprezy w regionie, przy czym jego wysoka ranga artystyczna sprawia, że należy do ważnych wydarzeń kulturalnych w Polsce.

 

 

 

Powrót
`