Aktualności

Międzynarodowy Letni Festiwal i Kurs Pianistyczny

Międzynarodowy Letni Festiwal i Kurs Pianistyczny
Data publikacji: 11 lipca 2016
W dniach 10 - 22 lipca 2016 r. odbywać się będzie w Nałęczowskim Ośrodku Kultury oraz Pałacu Małachowskich XX Międzynarodowy Letni Festiwal i Kurs Pianistyczny. Równolegle w czasie trwania Festiwalu odbywać się będą recitale prowadzących warsztaty wirtuozów fortepianu oraz samych uczestników warsztatów. Projekt jest współfinansowany przez Powiat Puławski w ramach wsparcia zadań Powiatu Puławskiego o charakterze pożytku publicznego.

Starosta Puławski Witold Popiołek objął przedsięwzięcie patronatem honorowym. 

Podczas trwającego 13 dni festiwalu wystąpi ok. 20 młodych pianistów, uczniów szkół i uczelni muzycznych z różnych stron świata, m. In. Japonii, Rosji, Stanów Zjednoczonych, Chin, Ukrainy i Polski w wieku od 17 do 28 lat. Wezmą oni również udział w ćwiczeniach, gdzie pod okiem wybitnych nauczycieli: Bogdana Czapiewskiego Leonida Tamulewicza, Cliffa Moneary, Kazimierza Brzozowskiego oraz Tomoko Mack-Brzozowski, będą doskonalić swoje umiejętności. Gościem specjalnym Festiwalu będzie wybitny Polski pianista, pedagog prof. Janusz Olejniczak.

W koncertach na dwie, cztery czy sześć rąk usłyszeć będzie można utwory Chopina, Greshwina, Ravela, Beethovena, Debussego, Bacha, Liszta, Haydna i Mozarta grane przez profesorów 
i uczniów.

Cykl warsztatów zakończy uroczysty koncert finałowy z towarzystwem orkiestry kameralnej składającej się z lubelskich muzyków grających w Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie oraz Teatru Muzycznego w Lublinie. Koncerty odbywają się podczas XX Międzynarodowego Letniego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie są koncertami niebiletowanymi (bezpłatnymi). Międzynarodowy Letni Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie pełni rolę wiodącej tego typu imprezy w regionie, przy czym jego wysoka ranga artystyczna sprawia, że należy do ważnych wydarzeń kulturalnych w Polsce.

Powrót
`