Aktualności

Rowerem w nowy rok szkolny

Rowerem w nowy rok szkolny
Data publikacji: 19 września 2016
Młodzieżowy Dom Kultury po raz czwarty był organizatorem Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego. W tym roku Honorowym Patronatem objął imprezę Starosta Puławski - Witold Popiołek. W promocję i przeprowadzenie imprezy czynnie włączyła się Ochotnicza Straż Pożarna z Młynek oraz Stowarzyszenie "IMPULS".

Trasa rajdu liczyła około 18 kilometrów z MDK przez Skowieszyn, Końskowolę, Młynki i do Puław. Okazała się nietrudna zarówno dla najmłodszego sześciolatka - Szymona Bogusza, jak i doświadczonego miłośnika dwóch kółek  - pana Waldemara Nogalskiego. 

  W Końskowoli uczestnicy mogli zwiedzić krypty w kościele farnym pod wyzwaniem Znalezienia Krzyża Świętego. W Młynkach strażacy przygotowali grill i ognisko - sponsorem poczęstunku była Hurtownia "Paco" z Końskowoli.

 Pogoda nie zawiodła organizatorów i uczestników rajdu. Niektórzy z nich zgłosili chęć samodzielnego powrotu do Puław, z tego powodu oficjalne zakończenie imprezy odbyło się w Młynkach. Fundatorem nagród i upominków dla wszystkich uczestników był Powiat Puławski . Puchary dla najmłodszego i najstarszego uczestnika rajdu przekazała firma Rowery Matras.

Tekst: MDK Puławy

Foto: Mariusz Oleśkiewicz - Dyrektor MDK Puławy

IV Rekreacyjny Rajd Rowerowy

Powrót
`