Aktualności

V Ogólnopolski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych Przemyśl 2016 r.

V Ogólnopolski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych Przemyśl 2016 r.
Data publikacji: 28 listopada 2016
W dniach 17.11. – 20. 11. 2016 r. uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Puławach, reprezentowali województwo lubelskie na V Ogólnopolskim Turnieju Bocce w Przemyślu. Organizatorem turnieju był oddział regionalny Olimpiad Specjalnych Podkarpackie, a współorganizatorem UKS Gladiator Przemyśl oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Przemyślu.

W zawodach brało udział ponad 100 niepełnosprawnych zawodników z całej Polski, z województw: mazowieckiego, podkarpackiego, lubelskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego – Poznań, opolskiego, podlaskiego, pomorskiego, wielkopolskiego – Konin, dolnośląskiego, małopolskiego, 35 trenerów oraz 60 wolontariuszy.

Bocce jest dyscypliną mało popularną wśród dzieci sprawnych, natomiast jest bardzo popularna wśród zawodników Olimpiad Specjalnych. Do aktualnej formy rozwinęła się we Włoszech. Gra polega na umieszczeniu swoich kul, jak najbliżej paliny, czyli małej, białej kuli. Zawodnik, który umieści swoje kule najbliżej zdobywa punkty.

Nasze województwo reprezentowało czterech uczniów: Beata Mazur, Patrycja Galas, Sylwester Piaseczny oraz Łukasz Żaba. Po zaciętej walce udało się zdobyć 2 miejsce i srebrny medal w rozgrywkach drużynowych, natomiast w grach singlowych:

- Patrycja Galas – 4 miejsce,

- Sylwester Piaseczny – 4 miejsce,

- Łukasz Żaba – 5 miejsce,

- Beata Mazur – 6 miejsce

Zawody te dostarczyły uczniom jak i trenerom niesamowitych emocji i wielu chwil wzruszeń, zachęciły do dalszej aktywności i pracy w tej dziedzinie sportu jaka jest Bocce.

Izabela Sońta – nauczyciel w-f

 

Powrót
`