Aktualności

Powiat Puławski odwiedziła delegacja z Rejonu Criuleni w Republice Mołdawii

Powiat Puławski odwiedziła delegacja z Rejonu Criuleni w Republice Mołdawii
Data publikacji: 13 grudnia 2016
W dniach 8 – 10 grudnia Powiat Puławski odwiedziła delegacja z Rejonu Criuleni w Republice Mołdawii w osobach: Prezydent Rejonu Criuleni Iurie Andriuta oraz doradca Prezydenta i przedsiębiorca Andrew Bołwocan. Mołdawianie przyjechali na zaproszenie Starosty Puławskiego Witolda Popiołka oraz Konsula Honorowego Republiki Mołdawii w Lublinie Andrzeja Kity.

Powiat Puławski prowadzi współpracę partnerską z Rejonem Criuleni od 2013 r. Do tej pory zrealizowaliśmy kilka wspólnych przedsięwzięć w zakresie wymiany młodzieży, prezentacji mołdawskiej kultury, naszych doświadczeń w zakresie służby zdrowia oraz pośrednictwa w zakresie współpracy gospodarczej.

W trakcie wizyty Mołdawianie spotkali się z członkami Lubelskiego Klubu Biznesu, Z-cą Dyrektora Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa prof. Stanisławem Krasowiczem oraz samorządowcami reprezentującymi Powiat Puławski. Delegacja spotkała się również z Burmistrzem Kazimierza Dolnego Andrzejem Pisulą oraz Zastępcą Wójta Gminy Puławy Norbertem Staszakiem. W Nałęczowie przedstawiciele Rejonu Criuleni zapoznali się z funkcjonowaniem Nałęczowskiego Ośrodka Kultury i gminnej biblioteki. Pobyt był okazją do zaprezentowania naszych doświadczeń w zakresie wdrażania projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej oraz z funduszy szwajcarskich w zakresie realizacji projektu „Euroszansa dla Lubelszczyzny …” – wspólnie odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne w Celejowie „Pod Jabłonią”, odnowione kościoły w Kazimierzu Dolnym i Gołębiu  oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.  Szczególnym punktem programu wizyty były spotkania z działającymi na terenie powiatu organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem Aktywna Wieś w Drzewcach oraz Towarzystwem Przyjaciół Gołębia.

W trakcie wizyty ustalono zasady i kierunki dalszej współpracy. Omówiono również plany dot. pozyskiwania i wspólnej realizacji projektów współfinansowanych ze środków zewnętrznych.

Powiat Puławski odwiedziła delegacja z Rejonu Criuleni w Republice Mołdawii

Powrót
`