Aktualności

Cykl Wystaw Prywaciarze - Początki Polskiej Przedsiębiorczości - V Edycja

Cykl Wystaw Prywaciarze - Początki Polskiej Przedsiębiorczości - V Edycja
Data publikacji: 10 stycznia 2017
Akademia Liderów we wrześniu 2016 roku rozpoczęła V edycję Cyklu Wystaw Prywaciarze Początki Polskiej Mikro Przedsiębiorczości. Projekt kontynuowany jest w ramach nieodpłatnej działalności pożytku publicznego. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 stycznia 2017 r. o godz. 18.00 w Galerii "Piwnica" MDK-Puławy przy ul. Sieroszewskiego 4.

Wystawę będzie można obejrzeć w dniach od 17 do 31 stycznia 2017 r.

Na ekspozycję składają się archiwalne fotografie i dokumenty, które przedstawiają konkretne historie oraz ludzi wykonujących różne zawody. Wystawa to ponad 20 plansz, na których można zobaczyć między innymi rzemieślników ze swoimi wyrobami, albo kupców na tle małych sklepów czy straganów. Jak podkreślają autorzy bohaterowie wystawy nie byli na ogół ludźmi sukcesu, ponieważ często przegrywali z agresywnym wobec nich państwem, ale jednocześnie okazali się prekursorami wolnego rynku.

 

Ekspozycję uzupełniają autentyczne przedmioty z lat PRL, w tym na przykład maszynka do nabijania długopisowych wkładów czy milicyjny hełm i pałka. Celem Cyklu Wystaw jest promocja przedsiębiorczości, zmiana wizerunku mikro przedsiębiorcy, a także ukazanie barier z jakimi spotykali się i nadal spotykają osoby, prowadzące mikro firmy. Wystawa realizowana jest od czerwca 2012 roku na terenie całej Polski.

 

Tekst, materiał graficzny: Sławomir Guz- MDK Puławy

Powrót
`