Aktualności

Studenci Puławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na szlaku V Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2017

Studenci Puławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na szlaku V Marszu Nordic Walking Studentów UTW 2017
Data publikacji: 08 maja 2017
6 maja 2017 r. 50-cio osobowa grupa puławskich studentów UTW wyruszyła z Leśnego Ośrodka Edukacyjnego położonego na skraju Puszczy Kozienickiej, w towarzystwie przewodnika i instruktora nordic-walking na V Marsz Nordic Walking Studentów UTW 2017. Organizatorem głównym rajdu było Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku" - Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wejherowie, a współorganizatorami: Polska Federacja Nordic Walking i Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

W tym samym czasie, w różnych miastach Polski, słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku wyruszyli na dystans nie mniejszy jak pięciu kilometrów, promując ideę aktywności fizycznej. W roku ub. wyruszyło 4120 osób z 136 uniwersytetów.

Nordic walking to wymarzony sport dla seniora. Aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu poprawia krążenie, działanie układu oddechowego, kondycję fizyczną i ogólne zdrowie. Zaletą jest to, że łatwo opanować technikę i nie trzeba uczyć się skomplikowanych ćwiczeń. Puławscy studenci technikę chodzenie „z kijkami” zdobywali na warsztatach zorganizowanych  przez UTW pod okiem instruktora. Obecnie zajęcia Nordic Walking, prowadzi Maria Włodarczyk.

Puławska grupa pięknie prezentowała się w koszulkach z herbem Powiatu Puławskiego. Gratulujemy zapału i dziękujemy za turystyczną promocję Ziemi Puławskiej.

fot. J. Janczura, A. Krawczyk

Powrót
`