Aktualności

Jubileusz z historią w tle

Jubileusz z historią w tle
Data publikacji: 29 maja 2017
9 czerwca 2017 r. o godz. 16.00 w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich w Puławach odbędzie się Jubileusz 150-lecia Powiatu Puławskiego.

Obchody Jubileuszu 150-lecia Powiatu Puławskiego zainaugurowano  23 kwietnia 2017 r. Mszą Koronacyjną C-Dur W. A. Mozarta w hołdzie Św. Bratu Albertowi w 150-lecie powstania Powiatu Puławskiego w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Puławach. Organizatorem wydarzenia była Parafia Miłosierdzia Bożego w Puławach, a Zarząd Powiatu Puławskiego dofinansował przedsięwzięcie w ramach wsparcia zadań powiatu o charakterze pożytku publicznego.

9 czerwca 2017 roku w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich w Puławach odbędzie się okolicznościowa gala Jubileuszu 150-lecia Powiatu Puławskiego.  Na ten dzień zaplanowano m.in. wręczenie odznak Zasłużonego dla Powiatu Puławskiego, prezentację rysu historycznego Powiatu Puławskiego, projekcję filmu o powiecie, promocję publikacji „Dopóki płynie oraz pocztówek „Fotografia Ojczysta” . Galę zwieńczy koncert „Muzyczna Bombonierka”.

Odznaka Honorowa Zasłużonego dla Powiatu Puławskiego została ustanowiona przez Radę Powiatu Puławskiego w 2016 r. Podczas Jubileuszu odznaka zostanie wręczona po raz pierwszy w historii Samorządu Powiatu Puławskiego. Otrzyma ją szesnaście osób, które swoją pracą zawodową i społeczną, a także wybitnymi osiągnięciami przyczyniły się do rozwoju i promocji Ziemi Puławskiej. Nagrodzone osoby to: Bożenna Furtak, Mirosław Grzęda, Sławomir Kamiński,  Wanda Konopińska-Michalak, Barbara Miluska, Paweł Nakonieczny, Irena  Pilaszewska, Aleksandra Rolska, Małgorzata Sadurska, Krzysztof Szulowski, Tadeusz Szyszko Edward Ślusarczyk, Henryk Wieczorek, Jerzy Witaszek, Bohdan Zadura, Marian Żaba.

Rys historyczny Powiatu Puławskiego przedstawi Henryk Czech – emerytowany pracownik Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa, przewodnik PTTK i historyk Ziemi Puławskiej.

Ponadto odbędzie się promocja publikacji „Dopóki płynie” autorstwa Jacka Śnieżka, która została wydana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach w związku z przypadającym w tym roku Rokiem Rzeki Wisły, ogłoszonym przez Sejm RP. Rolę rzeki i jej wpływ na rozwój powiatu przedstawi dr Jolanta Rodzoś – Prodziekan Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, Kierownik Pracowni Dydaktyki Geografii, UMCS w Lublinie.

Dodatkowo zaprezentujemy krótki film o historii i współczesności powiatu zrealizowany przez puławskie studio MOOVIO.pl oraz pocztówki z widokami z terenu powiatu.

Uroczystość zwieńczy koncert „Muzyczna Bombonierka” w wykonaniu Basi Stępniak-Wilk z zespołem. Basia Stępniak–Wilk - śpiewająca autorka i kompozytorka, artystka kabaretowa, lublinianka mieszkająca na stałe w Krakowie. W 1995 roku zadebiutowała w Piwnicy pod Baranami i kabarecie Loch Camelot, w którym do dziś występuje. „Muzyczna Bombonierka” to przegląd blisko 300 edycji audycji, które Basia prowadziła na antenie Radia Kraków. Było to prawdziwe okno na świat dla słuchaczy “piosenki z tekstem”. Archiwum tej pracy - www.muzycznabombonierka.pl. Śpiewane piosenki są autorskie oraz z muzyką Olka Brzezińskiego, Marka Bazeli i Marcina Partyki. Podczas koncertów Basi towarzyszą: Krzysztof Cyran – gitara klasyczna, Marek Bazela – fortepian, Paweł Solecki – fagot, melodica, cajon, Michał Braszak – kontrabas, Gertruda Szymańska – instrumenty perkusyjne.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Reklama   Play Rozmiar Czas

Jubileusz 150-lecia Powiatu Puławskiego!

  712 KB

0:30
min
Powrót
`