Aktualności

"Dopóki płynie..." - promocja publikacji na Jubileuszu 150-lecia Powiatu Puławskiego

"Dopóki płynie..." - promocja publikacji na Jubileuszu 150-lecia Powiatu Puławskiego
Data publikacji: 07 czerwca 2017
Podczas Jubileuszu 150-lecia Powiatu Puławskiego, który odbędzie się 9 czerwca 2017 r. o godz. 16.00 w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich w Puławach, będziemy promować wydaną przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach publikację "Dopóki płynie..."

"Żyjemy i mieszkamy w powiecie, który rzeka łączy, a nie dzieli, integruje a nie antagonizuje. Aż cztery jednostki samorządowe Powiatu Puławskiego położone są wzdłuż najpiękniejszego, przełomowego odcinka. Osobliwością Gminy Puławy jest fakt, że od połowy lat 70. ub. wieku, mieszkańcy z lewej i prawej strony Wisły stanowią jeden zgrany organizm. Mimo różnic kulturowych i dziejowych, ale także przynależności administracyjnych. To ciekawostka na skalę kraju." - napisał we wstępie autor książki Jacek Śnieżek.

Publikacja została wydana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach w związku z przypadającym w tym roku Rokiem Rzeki Wisły, ogłoszonym przez Sejm RP. Rolę rzeki i jej wpływ na rozwój powiatu przedstawi na jubileuszowej gali dr Jolanta Rodzoś – Prodziekan Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej, Kierownik Pracowni Dydaktyki Geografii, UMCS w Lublinie.

Zainteresowane osoby będą mogły otrzymać wydawnictwo na jubileuszowych uroczystościach.

Serdecznie zapraszamy!

Powrót
`