Aktualności

Powiat Puławski otrzymał gratulacje od Ministerstwa Rozwoju

Powiat Puławski otrzymał gratulacje od Ministerstwa Rozwoju
Data publikacji: 29 czerwca 2017
Powiat Puławski otrzymał gratulacje od Ministerstwa Rozwoju za realizację projektu „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny” współfinansowanego w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Projekt realizowany był przez Powiat Puławski w partnerstwie z Lokalną Grupą Działania „Zielony Pierścień”, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Lubelskim Ośrodkiem Samopomocy w Lublina.

Otrzymane dofinansowanie z pomocy szwajcarskiej wyniosło 3 931 486 CHF – co w przeliczeniu na PLN dało kwotę 13 962 524,61zł.

Okres realizacji projektu: od sierpnia 2011r. do 31.03.2016 r.

Projekt  zajął pierwsze miejsce w edycji krajowej w konkursie pn. „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2016”.

Ponadto Powiat Puławski w nagrodę za realizację projektu „Euroszansa dla Lubelszczyzny” został wybrany przez Ministerstwo Rozwoju do zorganizowania imprezy plenerowej pn. Festiwal Szwajcarski – siła Regionów”. Tylko 6 z 58 Instytucji Realizujących projekty Szwajcarskie, zostało w ten sposób wyróżnionych.

 

 

Powrót
`