Aktualności

PUŁAWY: POBIEGLI DLA NIEPODLEGŁEJ

PUŁAWY: POBIEGLI DLA NIEPODLEGŁEJ
Data publikacji: 17 listopada 2017
Ponad 160 osób świętowało 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości biorąc udział w I Puławskim „Biegu dla Niepodległej”. Odbył się bieg główny na 3 km, honorowy na 1918 oraz dla dzieci na dystansie 400 metrów. Dla zwycięzców były puchary i medale. Nie zabrakło także atrakcyjnych nagród. Wśród wszystkich uczestników biegów rozlosowany został również 32-calowy telewizor marki Philips.

Impreza odbyła się w sobotę 11 listopada na Stadionie Miejskim w Puławach. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych i ulewnego deszczu przyciągnęła tłumy mieszkańców naszego regionu, a także gości z Lublina i Warszawy. Organizatorzy przygotowali dla uczestników trzy dystanse. Był bieg główny na 3 km oraz bieg honorowy na 1918. Nie zapomniano również o dzieciach. Najmłodsi mieli do pokonania 400 metrów.

 

Wszyscy biegacze otrzymali biało-czerwone flagi. Do najlepszych oprócz pamiątkowych medali z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego trafiły także wartościowe nagrody. Zwycięzcą biegu głównego okazał się Marek Jędrych z Warszawy, z rąk przedstawicielki Urzędu Miasta Puławy otrzymał on puchar Prezydenta Miasta Puławy Janusza Grobla oraz nagrody ufundowane m.in. przez posła Krzysztofa Szulowskiego i starostę puławskiego Witolda Popiołka. Fundatorką nagród dla najmłodszych uczestników była Danuta Smaga – Przewodnicząca Rady Powiatu Puławskiego.

 

Najszybszą kobietą I Puławskiego „Biegu dla Niepodległej” została Lilianna Jaworska, która oprócz medalu, upominków oraz pucharu Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Antoniego Rękasa, otrzymała również nagrodę specjalną w postaci niezwykłego lustra ufundowanego przez puławską firmę RUKE.

 

- Chcieliśmy, aby była to impreza pokoleniowa. Odzyskanie Niepodległości to przecież niezwykle radosne święto. Trzeba obchodzić je razem. Z biało-czerwoną flagą w ręku i uśmiechem na ustach. Pogoda próbowała namieszać, ale bezskutecznie. Puławianie po raz kolejny pokazali, nie brakuje wśród nich prawdziwych patriotów lubiących świętować na sportowo – mówi Marcin Mizera, organizator I Puławskiego „Biegu dla Niepodległej”.

Gościem specjalnym biegu była Malwina Kopron – brązowa medalistka w rzucie młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach w Londynie. Mistrzyni rozlosowała wśród uczestników wszystkich kategorii 32-calowy telewizor marki Philips. „Plazma” trafiła do biegacza z Ukrainy. Warto nadmienić, że by uczcić 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w „Biegu dla Niepodległej” z biało-czerwonymi flagami w dłoniach pobiegło kilkunastu obywateli tego kraju.

 

– Cieszę się, że mogłam tutaj być razem z mieszkańcami mojego miasta. 11 listopada to bardzo ważne święto. Gratuluję zwycięzcom biegów i szczęśliwcowi, który wylosował telewizor – skomentowała Malwina Kopron

 

W biegu wzięli udział również uczniowie i przedstawiciele puławskich szkół. I Liceum Ogólnokształcące im. A.J. ks. Czartoryskiego reprezentowała dziesięcioosobowa grupa młodzieży wraz z dyrektorkami – Beatą Trzcińską – Staszczyk oraz Renatą Lenart.

Pobiegli: Weronika Grudzień, Marlena Kruk, Agnieszka Gapińska, Magdalena Olech, Laura Stefańska, Hubert Szendel, Oskar Łosiewicz, Krzysztof Bator, Bartłomiej Cios i Stefan Adach.

 

W biegu honorowym na 1918 metrów uczennica „Czartorycha” Weronika Grudzień z klasy 1 D zajęła 2 miejsce wśród kobiet.

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Poseł na Sejm RP – prof. Krzysztof Szulowski, Prezydent Miasta Puławy – Janusz Grobel oraz Starosta Puławski – Witold Popiołek. Partnerem imprezy byli: Grupa Azoty Puławy, Gmina Puławy oraz wójt Krzysztof Brzeziński. Nagrody przekazali także: Roman Sikora, Wyspa Wisła oraz restauracja Papoo.

Tekst: Marcin Mizera

(eva), fot. Paweł Wójcik

 

PUŁAWY: POBIEGLI DLA NIEPODLEGŁEJ

Powrót
`