Aktualności

„Izby Pamięci – restart”

„Izby Pamięci – restart”
Data publikacji: 04 stycznia 2018
Pragniemy poinformować, że I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach, poprzez uczestnictwo w konkursie zorganizowanym przez Fundację Polskiego Przemysłu Zbrojeniowego pod hasłem „Izby Pamięci – restart”, znalazła się w elitarnym gronie trzech szkół z całego kraju, które wezmą udział w pilotażowym projekcie polegającym na modernizacji szkolnej Izby Pamięci oraz przekształcenie jej w nowoczesne, multimedialne muzeum.

Szkoła, we współpracy z profesjonalnymi projektantami, przeprowadzi warsztaty edukacyjne dla uczniów na temat projektowania wnętrz muzealnych, pozyskiwania i prezentowania treści historycznych oraz ekspozycji. Ideą jest zmiana myślenia o izbach pamięci poprzez projekty wzorujące się na nowoczesnych ekspozycjach muzealnych Projektanci, po zebraniu materiałów oraz wizji lokalnej, opracują koncepcję modernizacji izby. Projekt- po konsultacji ze szkołą oraz po uzyskaniu akceptacji - zostanie sfinansowany przez Fundację.

Mamy nadzieję, że atrakcyjny wizualnie wygląd, interaktywny charakter prezentowanych treści i eksponatów posłuży przede wszystkim wzbudzeniu wśród młodzieży zainteresowania historią, a zmodernizowana Izba Pamięci stanie się inspiracją do głębszego poznania historii I LO oraz dziejów naszego kraju.

Tomasz Piotr Panek

Marek Rzeszutko

 

 

Powrót
`