Aktualności

Ukraińska delegacja z Rejonu Młynowskiego w puławskim Starostwie

Ukraińska delegacja z Rejonu Młynowskiego w puławskim Starostwie
Data publikacji: 19 lutego 2018
W piątek, 16 lutego w Starostwie Powiatowym w Puławach odbyła się wizyta delegacji z Ukrainy z Rejonu Młynowskiego. Goście wystąpili z propozycją partnerskiej współpracy z samorządem Powiatu Puławskiego m.in. w zakresie oświaty, kultury, gospodarki komunalnej, sportu i turystyki.

Ukraińska delegacja przebywała w Polsce w ramach zorganizowanej przez Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy konferencji w Kazimierzu Dolnym "Pamięć i współpraca". Delegacji przewodniczył Peter Rukher - kierownik administarcji Rejonu Młynowskiego. Natomiast ze strony naszego powiatu w spotkaniu uczestniczyli: Michał Godliński - wicestarosta, Leszek Gorgol - członek zarządu, Marcin Pisula - radny powiatu, Andrzej Wenerki - kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki. Stowarzyszenie Wółyński Rajd Motocyklowy reprezentował prezes Henryk Kozak. Dodatkowo w rozmowach uczestniczył radny Miasta Puławy Ignacy Czeżyk.

Ukraińcy odwiedzili także Burmistrza Kazimierza Dolnego, z którym podpisali porozumienie potwierdzające wieloletnią współpracę i kontakty.

Ukraińska delegacja z Rejonu Młynowskiego w puławskim Starostwie

Powrót
`