Aktualności

XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”

XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”
Data publikacji: 20 lutego 2018
W dniach 3–4 marca 2018 r. w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach rozegra się XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Tańców Polskich „O Pierścień Księżnej Izabeli”.

W pierwszy marcowy weekend, Puławy po raz kolejny staną się taneczną stolicą Polski. Do naszego miasta licznie zawitają kluby i zespoły taneczne, które wezmą udział w odbywającym się już po raz siedemnasty święcie tańców polskich. W programie wydarzenia znajdują się najpiękniejsze polskie tańce narodowe: oberek, kujawiak, krakowiak, polonez i polka, które przez dwa dni będą wypełniały swoimi rytmami parkiet hali MOSiR.

W konkursie zaprezentują się znakomici tancerze z całego kraju, rywalizując o tytułowy pierścień, w 7 kategoriach tanecznych. Do konkursu stanie blisko 125 par z 23 ośrodków, reprezentujących m. in.: Warszawę, Poznań, Bielsko-Białą, Wieliszew czy Olsztyn. Taneczne zmagania uczestników będzie obserwował i oceniał profesjonalny skład sędziowski.

W konkursie nie zabraknie przedstawicieli naszego Ośrodka. Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle”, działający w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”, będzie reprezentowany przez 14 par, które wystąpią podczas sobotnich zawodów. Natomiast w niedzielę, poza konkursem zaprezentuje się karo mazurowe oraz cały Zespół. Wydarzenie zakończy odczytanie wyników rankingu za rok 2017, odczytanie protokołu, wręczenie nagród oraz pokazy mistrzów.

Wstęp na całe wydarzenie jest wolny.

Szczegółowy program imprezy:

3 marca (sobota):

  • : 09:00 – 13:00 - I blok konkursowy (eliminacje)
  • : 16:00 – 19:30 - otwarcie Konkursu, II blok konkursowy (półfinały, finały)

4 marca (niedziela):

  • : 11:00 – 13:30 - polonez, pokaz kara mazurowego, występ ZPiT „Powiśle”, ogłoszenie wyników rankingu za rok 2017, ogłoszenie wyników Konkursu, wręczenie nagród i pokazy mistrzów.

Organizatorami Konkursu są Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”, Towarzystwo Inicjatyw Własnych „Inspiracje” i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach. Partnerem wydarzenia jest Powiat Puławski.

Patronat nad Konkursem objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Puławy, Prezydent Polskiej Sekcji Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń, Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF oraz Starosta Puławski.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Puławy.

Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”

Powrót
`