Aktualności

Wystawa malarstwa Bernardy Julii Rzechowskiej "Architektura sakralna Ziemi Puławskiej".

Wystawa malarstwa Bernardy Julii Rzechowskiej "Architektura sakralna Ziemi Puławskiej".
Data publikacji: 22 marca 2018
23.03.2018 r. o godz. 17.00 w Galeria "Piwnica" Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Bernardy Julii Rzechowskiej "Architektura sakralna Ziemi Puławskiej". Wystawę można będzie obejrzeć do 16 kwietnia 2018 r.

Bernarda Julia Rzechowska – pedagog, absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie i ASP w Warszawie, nauczyciel i wychowawca w SOSW w Puławach. Artystka należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Wolontariuszka, animatorka kultury, społeczniczka, regionalistka, autorka publikacji dotyczących historii oświaty oraz szeroko rozumianego wychowania i twórczości.
Działalność artystyczną Pani Bernardy Julii Rzechowskiej docenili m.in. Starosta Puławski, Prezydent Puław, Kurator Oświaty i Wychowania w Lublinie, Lubelski Kurator Oświaty, Prezes Puławskiego Stowarzyszenia Liderów Oświaty ECHO, Dyrekcja „Domu Chemika”, Dyrekcja Młodzieżowego Domu Kultury, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Rektor UMCS w Lublinie.
Za całokształt pracy zawodowej, wielokierunkowej aktywności twórczej i działalności społecznej, uhonorowana m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi, przez Prezydenta RP (2003). Bernarda Julia Rzechowska została również uhonorowana Nagrodą Prezydenta Miasta Puław za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury (2017).
Potrzebie tworzenia daje ujście w wielu formach plastycznych, stosując różne tworzywo i różne techniki. Do ulubionych przez artystkę rodzajów wypowiedzi plastycznej należy malarstwo, rysunek, wycinanka autorska, lalkarstwo, scenografia i sztuka użytkowa. Wszystkie uprawiane przez nią rodzaje sztuk plastycznych, dobór tematyki prac, ich kompozycji, stylu i kolorytu stanowią pole samorealizacji. Potrzeba tworzenia jest przemieszana z pożądaniem artystycznej przygody, z chęcią sprawdzenia się w aktywnym obcowaniu ze sztuką.
Swoje prace plastyczne eksponowała na wielu wystawach indywidualnych. Jej prace wzbogacają zbiory prywatne w Polsce i za granicą.

 

MDK Puławy

Powrót
`