Aktualności

Rowerem nad Zalew w Janowicach

Rowerem nad Zalew w Janowicach
Data publikacji: 07 maja 2018
Przedstawiamy ciekawą propozycję na spędzenie wolnego czasu na szlakach turystycznych w Powiecie Puławskim. Polecamy urokliwą trasę nad Zalew w Janowicach. Wycieczka zadowoli zarówno wytrawnych, jak i początkujących turystów. Droga obfituje w ciekawe widoki, gwarantuje niezłą turystyczną przygodę i oferuje znakomity kontakt z naturą.

Wycieczkę rozpoczynamy na moście im. Prezydenta Ignacego Mościckiego wiodącym przez Wisłę w Puławach. Następnie wałem wiślanym udajemy się w kierunku południowym w stronę Janowca. Do miasteczka prowadzi zielony szlak turystyczny - przedstawiona fotorelacja zawiera zdjęcia zarówno ze szlaku, jak i z jego okolic. Droga prowadzi przez pola, lasy, janowiecki park, miasteczko i nadwiślanskie tereny. Trasa przejazdu, licząca 50 km tam i z powrotem, wiodła przez Puławy, Górę Puławską, Sadłowice,  Nasiłów, Wojszyn, Janowiec, Janowice.

Janowicki zalew położony jest w urokliwej i spokojnej okolicy, otoczony lasami i łąkami. Akwen znajduje się w otulinie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego oraz sąsiaduje bezpośrednio z obszarem NATURA 2000. Zbiornik o pow. lustra wody 14 ha stworzony w dorzeczu rzeki Plewki jest zbiornikiem zaporowym o wodach stojących. Link do strony internetowej zarządcy terenu - Zalew w Janowicach.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją. Do zobaczenia na szlaku!

Rowerem nad Zalew w Janowicach

Trasa: Puławy - Góra Puławska - Sadłowice - Nasiłów - Wojszyn - Janowiec - Janowice - Puławy
Powrót
`