Aktualności

VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych pod hasłem "Ausflug in die Landeskunde"

VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych pod hasłem "Ausflug in die Landeskunde"
Data publikacji: 06 czerwca 2018
30 maja 2018 roku o godzinie 10.30 w Sali konferencyjnej ZS nr 3 w Puławach, już po raz ósmy spotkali się miłośnicy krajów niemieckojęzycznych, ich kultury oraz geografii. Starosta Puławski Witold Popiołek objął przedsięwzięcie patronatem honorowym.

Celem corocznych spotkań jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim i krajami niemieckiego obszaru językowego: Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Księstwa Liechtensteinu.

14 finalistów wyłonionych w etapach szkolnych w 8 szkołach naszego regionu: ZS1, ZS2, ZS3, ZST, I LO, Aigner, ZSO nr 1, ZSO nr 2, przystąpiło do ostatniej części konkursu, który miał rozstrzygnąć, komu w tym roku przypadnie zaszczytny tytuł zwycięzcy, tego prestiżowego konkursu.

Uczestnicy wzięli udział w godzinnym quizie, a pytania konkursowe niebyły łatwe. Finaliści wykazali się bardzo szeroką wiedzą z zakresu: geografii, kultury, tradycji i obyczajów, historii, politykipaństwniemieckojęzycznychorazinnychciekawostek,dotyczącychtychkrajów. Poziom konkursu oceniony został, jako bardzo wysoki, a pytania niezwykle trudne, nawet dla specjalistów. Przykładowe pytania z tegorocznego konkursu brzmiały: "Jak nazywał się konstruktor samochodów, który zaprojektował słynnego Volkswagena Garbusa?", " Krajem podwójnie śródlądowym jest...", "W którym roku Angela Merkel została kanclerzem Niemiec ?"

Organizator konkursu, którym był Zespół Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach, postanowił przyznać 3 nagrody oraz 3 wyróżnienia. VI miejsce zajął Patryk Cebula z ZS3, dwa IV miejsca zajęli ex aequo Anna Kwiatek ZS1 i Cyryl Leszczyński z Aignera. Zwycięzcami konkursu w 2018 roku zostali: miejsce III – Michał Jezior -  ZST,  miejsce II – Aleksandra Wiejak - ZSO nr 1, i na koniec miejsce I –  Jakub Capała - I LO. Gratulujemy!!!

Za całe wydarzenie odpowiedzialna jest organizatorka przedsięwzięcia: Magdalena Kowalska- nauczyciel języka niemieckiego.

Starosta Puławski Witold Popiołek objął przedsięwzięcie patronatem honorowym.

Nagrody ufundowali: Ambasada Niemiec, Ambasada Szwajcarii, Goethe Institut oraz Starostwo Powiatowe w Puławach.

Wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz oczywiście sponsorom bardzo dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na kolejną dziewiątą edycję, która mamy nadzieję odbędzie się za rok.

Magdalena Kowalska - organizator konkursu ZS nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach

VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych pod hasłem:

VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych pod hasłem: "Ausflug in die Landeskunde"
Powrót
`