Aktualności

Wizyta przedstawicieli partnerskiego Rejonu Criuleni w Puławach

Wizyta przedstawicieli partnerskiego Rejonu Criuleni w Puławach
Data publikacji: 07 lipca 2018
7 lipca Starosta Puławski Witold Popiołek spotkał się z Posłem do Parlamentu Republiki Mołdawii Olegiem Ogor oraz Wiceprezydentem Rejonu Criuleni Vitalie Verebceanu. Goście odwiedzili Powiat Puławski w ramach prowadzonej od 2013 roku współpracy partnerskiej.

Na spotkaniu omówiono dotychczas zrealizowane projekty, takie jak np. wymiana młodzieży oraz prowadzono rozmowy na temat współpracy w zakresie kultury, turystyki, a także edukacji, ochrony zdrowia, bezpieczeństwa, pożarnictwa. Mołdawianie zapoznali się z wprowadzoną w naszym kraju reformą edukacji. Ponadto z zainteresowaniem zapoznali się z zasadami fukcjonowania samorządu powiatowego. Dodatkowo zaprezentowaliśmy funkcjonowanie branży turystycznej na podstawie przypadku Stacji Narciarskiej Kazimierz oraz kompleksu zamkowego w Kazimierzu Dolnym.

W spotkaniu oprócz Starosty Puławskiego ze strony naszego Powiatu uczestniczyli: Sekretarz Powiatu Monika Zych, Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Andrzej Wenerski, nauczyciel RCKU Anna Matej oraz radny Marcin Pisula, któremu serdecznie dziękujemy za prezentację Kazimierza.

Mołdawscy goście ze Starostą PuławskimStarosta z Wiceprezydentem CriuleniW kazimierskim zamku

Powrót
`