Aktualności

„W drodze do niepodległości” – zaproszenie na wystawę

„W drodze do niepodległości” – zaproszenie na wystawę
Data publikacji: 21 sierpnia 2018
Wystawa „W drodze do niepodległości”, prezentująca trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości i kształtowania się polskiej państwowości, jest elementem projektu edukacyjnego „Dla Niepodległej”, mającego na celu uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patronat nad projektem objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatorami wystawy są spółki Bank Pocztowy S.A. oraz PERN S.A., które działając we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym i Archiwum Akt Nowych podjęły wspólną inicjatywę realizacji projektu edukacyjnego „Dla Niepodległej”.

Inauguracja wystawy odbyła się 7 lutego br. w Sejmie RP i od tego momentu wystawa odwiedza szkoły, ośrodki edukacyjne, centra kultury oraz urzędy pocztowe na terenie całej Polski.

W przyszłym tygodniu  wystawa „W drodze do niepodległości” zawita do Powiatu Puławskiego. Uroczyste otwarcie odbędzie się poniedziałek 27 sierpnia o godzinie 14.00. Wystawa będzie prezentowana do 31 sierpnia /piątek/ w godzinach 8.00 – 15.00 w Starostwie Powiatowym w Puławach -  Sala Pompejańska.

Powrót
`