Aktualności

Nowa publikacja Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach „Sto osobliwości na stulecie Niepodległości. 1918-2018”

Nowa publikacja Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach „Sto osobliwości na stulecie Niepodległości. 1918-2018”
Data publikacji: 09 października 2018
Na lokalnym rynku wydawniczym pojawiła się kolejna publikacja wydana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach. Tym razem książka dotyczy najważniejszego momentu w historii Polski, czyli odzyskania Niepodległości.

Autorem publikacji jest Jacek Śnieżek - znany puławski regionalista. Książka „Sto osobliwości na stulecie Niepodległości”opisujeaż sto osobliwości dotyczących powiatu puławskiego oraz upamiętnia ludzi i wydarzenia sprzed stu laty. Nasza publikacja posiada ramy czasowe. Centralnym punktem odniesienia jest odzyskanie przez Polskę suwerenności, co w większości miejscowości ówczesnego powiatu puławskiego przypadło na pierwsze dni listopada. Chcąc zobrazować sytuację gospodarczą i atmosferę panującą w społeczeństwie przed tym wydarzeniem, książka opisuje wydarzenia od połowy roku 1915 do końca 1920, daty gdzie praktycznie już na dobre odzyskaliśmy Niepodległość.

Ciekawostką tej publikacji jest wykorzystanie czcionki zaprojektowanej w 1928 r., która została odnaleziona po II wojnie światowej w warszawskiej odlewni Idzikowskiego. Czcionkę nazwano „Brygada 1918” na okoliczność 100-lecia odrodzenia Polski. Wydawnictwo zawarte jest w  sześciu rozdziałach, wzbogacone 80 zdjęciami i bogatą bibliografią. Dziesiąta publikacja PBP w Puławach to kolejny pisemny wkład w promocję Małych Ojczyzn.

Książka „Sto osobliwości na stulecie Niepodległości” zostanie przekazana do bibliotek i instytucji kultury z terenu powiatu puławskiego oraz do powiatów ościennych. Każda zainteresowana osoba może także otrzymać bezpłatny egzemplarz książki, wystarczy odwiedzić naszą bibliotekę (ul. 6 Sierpnia 5) w godzinach 9.00 -15.00

Zapraszamy zatem do lektury „Stu osobliwości na stulecie Niepodległości”. Klikając tutaj http://bib.pulawy.powiat.pl/Sto-Osobliwosci-Na-Stulecie-Niepodleglosci-Wydawnictwo-PBP-Pulawy pobierzesz wersję online.

„Sto osobliwości na stulecie Niepodległości. 1918-2018”

„Sto osobliwości na stulecie Niepodległości. 1918-2018” , plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [6.89 MB]

 

 

 

 

 

 

Powrót
`