Aktualności

Puławy pobiegną dla Niepodległej!

Puławy pobiegną dla Niepodległej!
Data publikacji: 06 listopada 2018
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w poniedziałek 12 listopada br. w Parku Książąt Czartoryskich w Puławach odbędzie się druga edycja „Biegu dla Niepodległej”, w którym, by uczcić tę radosną rocznicę pobiegną najmłodsi oraz znani i Ci mniej znani mieszkańcy powiatu puławskiego.

„Dzieci dla Niepodległej”. Dla najmłodszych przewidzieliśmy dwie kategorie:
Maluchy dystans: 400 metrów. Młodzież: 1918 metrów.

„Znani dla Niepodległej”. To kategoria stworzona z myślą dla samorządowców i znanych oraz tych mniej znanych mieszkańców powiatu puławskiego. Będą oni mogli pobiec na dwóch dystansach: symbolicznym 2018 metrów oraz dla bardziej zaawansowanych: 3000 metrów.

 

Zapraszamy do udziału nauczycieli oraz młodzież z puławskich szkół.

Wszyscy uczestnicy biegów otrzymają biało-czerwone flagi, z którymi pobiegną. Dla zwycięzców przewidziane są pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe.

Biegi odbędą się w poniedziałek 12 listopada w Parku Książąt Czartoryskich w Puławach. Start o godz. 14.30 spod Świątyni Sybilli.

 

ZAPISY: Marcin Mizera, mmizera.media@gmail.com, tel. 514 087 747. Wpisowe: 5 złotych.

Impreza ma charakter symboliczny. Jej celem jest uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Świętujmy razem! Organizatorem jest Tygodnik Powiśla. Partner: IUNG Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach oraz Powiat Puławski.

 

Patronat Honorowy: Poseł na Sejm RP prof. Krzysztof Szulowski.

 

 Tekst i foto: Marcin Mizera

 

Powrót
`