Aktualności

"Podzielili się miłością" z pogorzelcami z Karmanowic

Organizatorzy aukcji z pogorzelcami.
Data publikacji: 31 stycznia 2019
W piątek 25 stycznia w Wąwolnicy odbył się Noworoczny Koncert Charytatywny pn. "Podzielmy się miłością", połączony z aukcją dzieł sztuki i rękodzieła. Salę gimnastyczną Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wypełnili goście z całego powiatu puławskiego. Biletem wstępu był dobrowolny datek do puszki. Dochód z wydarzenia przeznaczony został na pomoc pogorzelcom z Karmanowic.

Pod koniec listopada ub.r. pięcioosobowa rodzina Państwa Dysputów została bez dachu nad głową. Ogień niemal doszczętnie strawił ich rodzinny dom. Przyczyną pożaru był zły stan komina w części strychowej. Pogorzelcy pozostają pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej w Wąwolnicy, pomoc zorganizowali również strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z Łopatek, Rąblowa, Karmanowic oraz Celejowa.

- Gdy tylko dowiedziałem się o tym, co się stało, uznałem, że trzeba jak najszybciej pomóc tym ludziom zrealizować ich największe marzenie, którym jest zamieszkanie w odremontowanym domu  - mówi współorganizator koncertu, dziennikarz Marcin Mizera.

Dzięki współpracy z radną Rady Powiatu Puławskiego Iloną Dudą oraz wójtem gminy Wąwolnica Marcinem Łaguną udało się pozyskać na licytację szereg unikatowych i cennych przedmiotów. Nie zabrakło również prac artystów z Kazimierza Dolnego. Najwyższe cenny osiągnęły obrazy takich malarzy jak Mieczysława Izdebska- Łazorek, Dorota Otulska, Bartłomiej Michałowski oraz Cezary Garbowicz. Jednak najdroższą pozycją, o którą stoczyła się zażarta walka, był lot balonem z burmistrzem Nałęczowa Wiesławem Pardyką, który jednocześnie jest instruktorem baloniarstwa. Lot został wylicytowany za kwotę 1100 złotych. Pod młotek poszło też ciasto upieczone specjalnie na tą okazję przez Panią Jolantę - małżonkę Posła na Sejm RP Krzysztofa Szulowskiego. Tym razem była to przepyszna karpatka, czyli tradycyjne polskie ciasto "ptysiowe". Zostało kupione za 300 złotych, a następnie, jak zawsze, podzielone wśród publiczności. Wszystkim bardzo smakowało. Ciekawostką, którą można było nabyć na aukcji, było zaproszenie na kolację z wójtem gminy Wąwolnica Marcinem Łaguną. Wylicytowały je dwie urocze panie, także zapowiada się ekscytujący wieczór. Dzięki prowadzącym aukcję: Ilonie Dudzie oraz dziennikarzowi Marcinowi Mizerze udało się nie tylko zebrać sporą kwotę, ale i wprawić publiczność w świetny nastrój. O niezwykłą oprawę wieczoru zadbali także znakomici wokaliści, którzy wystąpili na koncercie "Podzielmy się miłością": uczestniczka programu "Must be the Music" Jadwiga Malinowska z Puław oraz coraz lepiej radzący sobie w polskiej branży muzycznej mieszkaniec Janowca - Kacper Gołda, którego pamiętam z programów  "The Voice of Poland" oraz "X Factor". Gościem specjalnym i gwiazdą wieczoru był autor tekstów, kompozytor i pieśniarz - lider piwnicy artystycznej Lubelska Federacja Bardów - Jan Kondrak. Koncert i aukcja przyniosły efekt w postaci 5579 złotych. Ta właśnie kwota zasiliła konto Państwa Dysputów. Środki te to kolejna cegiełka umożliwiająca spełnienie ich największego marzenia, jakim jest odbudowa domu. A ta, dzięki ludziom dobrej woli, którzy wspomagają pokrzywdzoną rodzinę, ruszy już wiosną.

- Oczywiście, to nie koniec naszej pomocy. Dalej będziemy robili wszystko, by to marzenie jak najszybciej stało się rzeczywistością - podkreśla Marcin Mizera.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez radną powiatu puławskiego Ilonę Dudę i dziennikarza Marcina Mizerę, we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Urzędem Gminy Wąwolnica. Patronat honorowy objęli: Poseł na Sejm RP Krzysztof Szulowski, Starosta Puławski Danuta Smaga, Wójt Gminy Wąwolnica Marcina Łaguna oraz radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Wojciechowski.

Organizatorzy koncertu dziękują za pomoc wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia, a szczególnie darczyńcom i licytującym. Specjalnie podziękowania należą się również Nałęczowskiemu Ośrodkowi Kultury na czele z dyrektor Jadwigą Sawą-Bednarczyk, Panu Tadeuszowi Boreczkowi - właścicielowi puławskiej firmy "Klinkier" oraz agencji reklamowej "Dobry Format" z Puław.

Autor: Kamil Księżopolski, fot. Anna Filipowska, Adam Gąsiorowski i Rafał Bieliński

"Podzielili się miłością" z pogorzelcami z Karmanowic

Powrót
`